Ingiliz ve türklerin farki

erentat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçtiğimiz günlerde gazetede okudum ve çok etkilenmiştim olayı aynen yazıyorum.

Londrada otobüs biletlerine akşam saatlerinde zam yapılır ve bunu duyan ingilizler hemen organize olur ve sabah butün londra işyerlerine yürüyerek gider yani 2-3 saat geçikmeli olarak gider ve zamlar geri alınmadığı taktirde bunu hergün devam etiriceklerini açıklarlar sonunda nemi olur.Masai bitimine 1 saat kala zammın geri çekildiği açıklanır.

Şimdi soruyorum biz hangi zammı geri çektirdik benzinmi öğrenci harçlarımı otobüs biletlerimi hangisi tabiki hiç biri.Yıllardır denize döktüğümüz ingilizleri anlatarak böbürlendik durduk peki şimdi ne oldu GAFLET DELALET HATTA İHANET içinde olan idarecilere bugüne kadar yaptıklarına ses çıkaramaz hale geldik neden???

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Geçtiğimiz günlerde gazetede okudum ve çok etkilenmiştim olayı aynen yazıyorum.

Londrada otobüs biletlerine akşam saatlerinde zam yapılır ve bunu duyan ingilizler hemen organize olur ve sabah butün londra işyerlerine yürüyerek gider yani 2-3 saat geçikmeli olarak gider ve zamlar geri alınmadığı taktirde bunu hergün devam etiriceklerini açıklarlar sonunda nemi olur.Masai bitimine 1 saat kala zammın geri çekildiği açıklanır.

Şimdi soruyorum biz hangi zammı geri çektirdik benzinmi öğrenci harçlarımı otobüs biletlerimi hangisi tabiki hiç biri.Yıllardır denize döktüğümüz ingilizleri anlatarak böbürlendik durduk peki şimdi ne oldu GAFLET DELALET HATTA İHANET içinde olan idarecilere bugüne kadar yaptıklarına ses çıkaramaz hale geldik neden???

Ondan once Ingilizler basa en cok hikaye anlatani degil, gerektiginde halkin sesine, tepkisine kulak verecek yoneticiler secerler ;)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de sanıyorum ingilizler böyle bir protesto amacıyla işlerine 2-3 saat geç kaldıklarında işyerlerinden ceza almıyorlardır.
aynı şeyi yapmaya kalksak belli mevkilerdeki çalışanlar hariç kaç kişi cesaret edebilir ki?

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ondan once Ingilizler basa en cok hikaye anlatani degil, gerektiginde halkin sesine, tepkisine kulak verecek yoneticiler secerler ;)

haklısın abi demokrasi kraliyet kökeninden gelen bir ülkede ancak bu kadar yaşanır..

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gidenlerden ahhh bir tek seni bana ekledim seni deli gibi özledim gidenlerden.

babasından gördüğü demokrasiyi en iyi yönetim zanneden evlatlarla ,biz zamanındada gördük herkesi bindokuzyüz bilmem kactada oluyodu o zaman ekmeği karneyle alıyoduk edebiyatı yapan babaların demokrasi anlayışıyla, ezber sistem mantığıyla daha fazlasını beklemeyin ülkemden şükredin gitsin...

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gidenlerden ahhh bir tek seni bana ekledim seni deli gibi özledim gidenlerden.

babasından gördüğü demokrasiyi en iyi yönetim zanneden evlatlarla ,biz zamanındada gördük herkesi bindokuzyüz bilmem kactada oluyodu o zaman ekmeği karneyle alıyoduk edebiyatı yapan babaların demokrasi anlayışıyla, ezber sistem mantığıyla daha fazlasını beklemeyin ülkemden şükredin gitsin...

yarabbi şükür :D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aha gene başladık
:D

hamdolsun!

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İngilterede gerçek demokrasi aslında yok, ama sistem insanların huzur refah ve mutluluğu üzerine kurulu olmasından dolayı insan odaklı kararların alınması zor değil. ordaki kanunlar burdakinden daha net ve kesin.

Biz bu işi özel sektörde yapamazsın, kamudakilerin yapması lazım bu eylemi, ancak onlarda zaten servile gidip geldikleri için böyle bi dertleri yok ayrıca yeniden ek zamda aldılar ohh deyme keyiflerine. avrupada memur servisi diye bir kültür yok:D

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kusura bakmayın ama acı bir gerçek var güzelim TÜRKİYEMİZde. ne mi? ekmeği bedava verseniz üzerine para verin yavan ekmek işimize yaramaz der çıkarız.... biz TÜRKOĞLU TÜRKüz ingilizlerle kıyaslama bile yapmayınız. ;)