İmmobilizer, orjinal anahtar olmadan devreye girmiyor mu?

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
İkinci el 2006 corsa 1.3 aldım.
Aldığım yer dedi ki orjinal anahtarı bizim salak oğlan kaybetti. Yenisini çıkaralım kusura bakma. İyi dedim yenisi çıkıncaya kadar yedeği kullanırız.

immobilizeri var diye de anahtarı çekip kapıyı kitleyip eve çıkıyordum güvenle.

Ama bir arkadaş dedi ki o aracın immobilizeri orjinal anahtara 2 defa basmazsan devreye girmez. Sanma ki immobilizer devrede dedi şok oldum. :eek:

Ben de kitleyip çıkıyordum. doğru mu bu. orjinal anahtarım yoksa immobilizer devrede değil mi?

Yarın ilk iş arayıp orjinal anahtarı hızlandırmaya çalışacağım kısmetse.

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal anahtar olmadan nedir yani anlamsız bir durum. yedek anahtar kullansanız da iki kere falan basmadan bile anahtarı kontaktan çektikten birkaç saniye sonra immobilizer devreye girer. iki kere basma falan yok.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
İmobilizer kontağın altında okuyucu bir beyin ve anahtarınızın içinde küçük bi çipten ibarrettir. Düğme ile felan alakası yok. O beyin o çipi görmezse Aracınız elektronik arıza lambası yakar ve çalışmaz.
orjinal anahtarı yan koltuğa koyun çekme bi anahtarla yine çevirin kontağı çalışmaz.
Dolayısı ile anahtarınız kontğın 30cm çevresinde olmadığı sürece imobilizeriniz devrededir

burak454545

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya 1 İmobilizer ne işe yarıor bilgidim akdarıyla arabayı takip etmek için bi çip eger öyleyse nasıl takip etçem programı filan varmı şimiden saolun

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
İmmobilizer aracı takip için çip değil.
Elektronik Motor kilidi dir.

Yani araca dışarıdan giriş yapılıp düz kontak veya uydurma bir anahtarla çalıştırılsa bile kısa bir süre giden motor elektronik olarak kendini kitler daha da gitmez.

İmmobilizer böyle güvenli bir elektronik kilit.

Benim anahtarım orjinal değil yedek anahtar yani şimdi içinde çip var mı diyorsunuz bu yedek anahtarın. bana hiç içinde çip varmış gibi gelmedi gözüm arkada kalıyor.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İmmobilizer aracı takip için çip değil.
Elektronik Motor kilidi dir.

Yani araca dışarıdan giriş yapılıp düz kontak veya uydurma bir anahtarla çalıştırılsa bile kısa bir süre giden motor elektronik olarak kendini kitler daha da gitmez.

İmmobilizer böyle güvenli bir elektronik kilit.

Benim anahtarım orjinal değil yedek anahtar yani şimdi içinde çip var mı diyorsunuz bu yedek anahtarın. bana hiç içinde çip varmış gibi gelmedi gözüm arkada kalıyor.

Benim bildiğim yedek anahtar kumandalı değilse o arabada çift kitleme vardır immo için.:(

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
evet yedek anahtarım var.
kumanda yok. kumanda orjinalde oluyor.

dolayısıyla immo devreye girmez dedi birisi. Yukarıda da yetkili bir arkadaş yok hayır öyle değil anahtarın kendisinin üzerinde çip var onun yakında veya uzakta olmasına göre immo devreye girer dedi.

şimdi de siz çift kitleme olmalı dediniz kafam eyce karıştı.

dışarıdan kitlediğim aracı, bir kez daha mı kitlemem gerekiyor yani. Bunu bir ara deniyeyim.

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yedek anahtarda da çip var tabi. olmasa zaten sen de arabayı çalıştıramazsın.

kısacası korkma yedek anahtar kullanman immo yu devre dışı bırakmaz, immo devreye girmesi için bişeylere basmaya gerek yok.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
evet yedek anahtarım var.
kumanda yok. kumanda orjinalde oluyor.

dolayısıyla immo devreye girmez dedi birisi. Yukarıda da yetkili bir arkadaş yok hayır öyle değil anahtarın kendisinin üzerinde çip var onun yakında veya uzakta olmasına göre immo devreye girer dedi.

şimdi de siz çift kitleme olmalı dediniz kafam eyce karıştı.

dışarıdan kitlediğim aracı, bir kez daha mı kitlemem gerekiyor yani. Bunu bir ara deniyeyim.

Arkadaşım emin olmak istiyosan istersen deneyebilirsin.
Yedek anahtarındaki çipi çıkar arka koltuğa koy.
Anahtarınla kontağı çevir bak neler oluyor.
Anlardın devrede mi değilmi.

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
Arkadaşım emin olmak istiyosan istersen deneyebilirsin.
Yedek anahtarındaki çipi çıkar arka koltuğa koy.
Anahtarınla kontağı çevir bak neler oluyor.
Anlardın devrede mi değilmi.

Bu da güzel bir yötem miş, hiç aklıma gelmediydi. :rolleyes: