İlk Performans Türk Aracı Şamil Sizlerle...

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bu kadar kestirip atmamalı alıngan ve milliyetçi derken ülkesini seven her Türk evladı milliyetçidir zaten milliyetçiliğin sözlük anlamı itibariyle(siyasi anlam katmadan) ...

opel satmaya gelince ;

zamanında Türk otosu üretildi gelişti diğer lider markaların seviyesine ulaştı da biz mi almadık ;)

Ya eğer öyle bişey olmuş olsaydı inanıyorum zaten belkide dünyada sadece kendi marka aracını kullanan ender ülkelerden olurduk..Çünkü bizler en azından belki son nesil olabiliriz bizlerden sonra öyle bir şey duymadım ama,80 kuşağı olarak yerli malı haftalarıyla falan büyüdük herkes hatırlar..Ama bu yerli malı haftaları faln birden tarih oldu bir anda..Onunda bir nedeni vardır mutlaka..

BAYBARS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alıngan ve milliyetçi arkadaşlar,satın opelleri o zaman gidin verin adama sizlerede birer tane üretsin..Resmen kolpa bu ya..Nesini savunuyorsunuz..İçerden resmi bile yok aracın..

Türk yapımı bir otomobil olunca merak etme opel bir gün bile elimde kalmaz. Milliyetçiyim ve sermaye ırkçısıyım:)

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neyse tartışmada her zaman seviyeli olalım! Kapatmayalım güzel bi konu!

yau hayali bile güzel dimi! şimdi yeni yada makyajlı kasa oto bekliyor olcaktık :D

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tezcan sonuna kadar haklısın kardeşim!

Ya ne zannettiniz arkadaşlar bu adam bu işi bir apartmanın bodrumunda 4 yılda yapmış!

Şamil adınıda Şeyh Şamil den almış..

Şimdi bu adam el emeği vermiş elde yapma bir motorsiklete 100.000ytl yi elin adamı isterken bişey yok sen şamil e sahtekar üçkaatcı de bence biraz görmemiz gerekenleri gözden kaçırmışız. Zaten kaçırmasaydık şimdi Devrim marka otomobilim olcaktı!!

Utandım yazılanların çoğunu okurken!

Kardeş; utanacak sıkılacak birşey yok,yazılanlar hakikat.Utanması gereken sen ben yada biz değiliz , evvela aklıevvellik edip fiberden döktüğü maketi,fotoşopla allayıp pullayıp 330.000 YTL isteyen işbu şahıs utansın..

Akabinde İlk Türk Uçağını imal eden ,yüzlerce türk uçağını ispanyaya mısıra satan Nuri DEMİRAĞı siyaseten alaşağı edebilme adına milletin kaderiyle oynayan İSMET İNÖNÜ (www.nuridemirag.com) utansın; akabinde DEVRİM OTOMOBİLİNİN çatır çatır çalıştığını bildiği ve gördüğü halde , hürriyet gazetesinin abd uşaklığı yaparak olaydan iki gün sonra (çünkü ertesi günkü başlıklar Devrim otomobilinden övgüyle bahsediyor,benzin olayını anlatmıyordu, ta ki abdden talimat gelene kadar) başsayfasına yazdığı yazılara boğun eğen; toplam 5 adet üretilen bu otomobillerin acilen yakılarak ve dinamitlenerek yok edilmesini emir buyuran Cemal GÜRSEL ve o zamanki pek çok gazetenin (güya türkçü-milliyetçi) sahibi SEDAT SİMAVİ utansın; hatta ters dönsünler mezarlarında, sızlasın kemikleri....

Şu koca Milleti bunun gibilerinden medet umacak hale düşürdükleri için huzur bulmasınlar..

Son düzenleme:

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de ''pagani zonda'' üretim belgeselini seyretmiştim ilk zamanlar onun da bundan farkı yoktu torpido kaplama malzemesi peluştu,torpido kapağını sabitletleyen düğme inanın yelek düğmesi idi ve gövde de düğme, kapakta peluşa açılmış ilik vardı,içerideki düğmeler korkunç büyüklükde ve iğrençti ama el yapımı ve o andaki en pahalı ve en hızlı spor otomobildi bu da olur neden olmasın ama maalesef bizim ülkemizde kendi çabasıyla denizaltı üreten birini de hapse atmışlardı dışa bağımlı yetişmenin,hazırcılığa alışmanın eseri bu olumsuz yorumlar ama yine de saygı duymak lazım tabii.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş; utanacak sıkılacak birşey yok,yazılanlar hakikat.Utanması gereken sen ben yada biz değiliz , evvela aklıevvellik edip fiberden döktüğü maketi,fotoşopla allayıp pullayıp 330.000 YTL isteyen işbu şahıs utansın..

Akabinde İlk Türk Uçağını imal eden ,yüzlerce türk uçağını ispanyaya mısıra satan Nuri DEMİRAĞı siyaseten alaşağı edebilme adına milletin kaderiyle oynayan İSMET İNÖNÜ (www.nuridemirag.com) utansın; akabinde çatır çatır çalıştığını bildiği ve gördüğü halde , hürriyet gazetesinin abd uşaklığı yaparak olaydan iki gün sonra başsayfasına yazdığı yazılara boğun eğen Cemal GÜRSEL ve o zamanki pek çok gazetenin (güya türkçü-milliyetçi) sahibi SEDAT SİMAVİ utansın; hatta ters dönsünler mezarlarında, sızlasın kemikleri....

Şu koca Milleti bunun gibilerinden medet umacak hale düşürdükleri için huzur bulmasınlar..

Haklısınız belkide bu kadar küçük şeyler bile bizi umutlandırdığı için herkesin başını önüne alıp düşünmesi lazım. Ben kendi adıma bir Türk mühendisi olarak yetemediğimi söylüyorum çünkü okulda alamadığımı piyasadan almak için kendimi yırtarken üretici olamıyorum. Elimden geleni kendi adıma yapmak için uykusuz kaldığım günler dahi oldu. Bu vatan öyle bir durumdaki her mühendis her işçi dişini tırnağına katıp günün %30 unda verimli çalışsa dahi kalkınırız ama nerdeeeee???

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
şamil ve etox güzel araçlar bence de, isim konusuna gelince herkes yabancı isimlere çok aşikar tabiki ama bazılarının türkçe anlamları gayet sıradan olabiliyor

corolla = taç
sunny = güneşli, parlak
punto = nokta

vs vs...
anlamlı olsa da okunuşu ve kulağa hoş gelmesi de çok önemli bir kriter,
bir zamanlar "imza" ismi de çok konuşulmuş ancak diğer firmalara isim hakkındaki görüşleri sorulduğunda okunuşu ve kulağa hoş gelmesi çok güzel denmişti, tabi bizim için de ayrı bir anlamı var olması ayrıca daha güzeldi,

şamil de bence fena bir seçim değildi,
araç özel yapım olmasından dolayı bu fiyata sipariş üzerine yapılıyor,

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Takıldığım nokta ismi değil.. İsim konusu en kolayı; Esenboğa olur, Saltanat olur, oda olmazsa verirsin dağ tepe isimlerini (zigana,nemrut, erciyes, ılgaz, raman, canik , mazı...) yine olur..

Dikkat edilmeyen nokta başka,, Şu an yarış otomobili üreten pek çok firmanın küçücük atölyelerde ilk yaptıkları şey havalı bir dış görünüm değildi, MOTORDU.. Evvela motoru, şanzımanı, difransiyeli yaptılar sonrada üstünü örttüler.

Eline kalem alan keskin hatlı araba resmi çiziyor, sonrada devlet bana destek verse neler olur neler diyor..

Bu arkadaş işi ileriye götürmüş, çizdiği resmi fiberden döktürmüş.. hepsi bu.

elinde ne motor var, ne şanzıman, nede direksiyon.. sadece kerameti kendinden menkul "kabuk" var.

Son düzenleme:

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
Alıngan ve milliyetçi arkadaşlar,satın opelleri o zaman gidin verin adama sizlerede birer tane üretsin..Resmen kolpa bu ya..Nesini savunuyorsunuz..İçerden resmi bile yok aracın..

ben milliyetçiyim hiçte rahatsızlık duymuyorum !

kolpa dediğinin dörte birini sen yaptın mı?
daha iyisini sen yaptın mı?
bugüne kadar ne ürettin?

ayrıca inşallah yöneticilerde sizin kafadan değildir de kestirip atmazlar...ve o zaman ben opelide satar bunuda alırım !