İLK MARŞDA ÇALIŞMAMA SORUNU

LEON32

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
2017 ASTRA J 1.6 BENZİN LPG KULLANICISIYIM. ARACIMDA DEĞİŞİK BİR PROBLEM VAR. GENELLİKLE İLK MARŞDA PROBLEMSİZ ÇALIŞIYOR. FAKAT 500 METRE GİDİP STOP ETTİKTEN 2 3 DAKİKA SONRA ÇALIŞTIRMAYA ÇALIŞTIĞIMDA NE KADAR MARŞ YAPSAMDA ÇALIŞMIYOR. KONTAĞI BIRAKIP TEKRAR ÇALIŞTIRDIĞIMDA SARSINTILI OLSA DA ÇALIŞIYOR.BAZEN İLK MARŞDA DA ÇALIŞMIYOR. O YÜZDEN TAM ŞU ANDA OLUYOR DİYE TARİF EDEMİYORUM. 30 -40 KM GİDİP 2 3 DAKİKA BEKLEDİKTEN SONRA BASSAM YİNE ÇALIŞMADIĞI OLUYOR. GAZI TAMAMEN BİTİRİP VANADAN KAPATTIM DEVAM ETTİ.BUNUN ÜZERİNE YAKIT POMPASINI DEĞİŞTİRDİM DÜZELMEDİ. LPG REGÜLETÖRÜ DEĞİŞTİRDİM YİNE AYNI.ÇARESİZ KALDIM .BENZER BİR SORUN YAŞAYAN VAR MI

astra1905

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam aracınızda daha önce subap değişimi yapıldı mı hiç?

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Lpg sistemiyle ilgili ateşlemede sorun olabilir. Çünkü ilk çalıştırmada çalışıp belirli bir km sonra çalışmaması enterasan ateşleme kısmıyla ilgili bir sorun olabilir. Normal şartlarda araç motoru ısındığında bu tarz sorun olmaması gerekiyor. Sente, buji bobin tarzı nedenler olabilir, ecu ya bağlayıp hata kodlarını paylaşırsanız belki daha iyi yardımcı olabilecek arkadaşlarımız çıkar

LEON32

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
16.000 km de almıştım. şu anda 23.000 kmde.Ben değiştirmedim benden öncede değiştitceklerini sanmıyorum.Subap ölçmek için kompresor testi yapılması lazım değil mi

LEON32

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
Lpg sistemiyle ilgili ateşlemede sorun olabilir. Çünkü ilk çalıştırmada çalışıp belirli bir km sonra çalışmaması enterasan ateşleme kısmıyla ilgili bir sorun olabilir. Normal şartlarda araç motoru ısındığında bu tarz sorun olmaması gerekiyor. Sente, buji bobin tarzı nedenler olabilir, ecu ya bağlayıp hata kodlarını paylaşırsanız belki daha iyi yardımcı olabilecek arkadaşlarımız çıkar
Hiç hata kodu çıkmıyor malasef. Yetkili servislerde özel servislerde herhangi bir hata kodu bulamadı.Bobinlere baktırayım diyorum bir de

Rsnshn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Krank devir sensörü kablolarını ve soketini bi kontrol edin

nunu5657

Kayıtlı Kullanıcı
56-Siirt
Siteyi ziyaret et
Hocam bende yeni yapıldı. Aynı sorun bende de var lütfen yardımcı olur musunuz göstermediğim usta kalmadı sorun devam ediyor.

LEON32

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et

nunu5657

Kayıtlı Kullanıcı
56-Siirt
Siteyi ziyaret et
Hocam subaplar çelik subapla değişti ve bujiler değişti ayrıca periyodik bakımı yapıldı.

LEON32

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
Hocam bende yeni yapıldı. Aynı sorun bende de var lütfen yardımcı olur musunuz göstermediğim usta kalmadı sorun devam ediy

Hocam subaplar çelik subapla değişti ve bujiler değişti ayrıca periyodik bakımı yapıldı.
telefon numarası paylaşsam videosunu gönderebilir misiniz.veya ben size yollayayım aynı şey mi bakın.Belki ortaklaşa çözebiliriz