İlk çalıştırmada yanıp-sönen ABS ve TC ışığı.

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
Aracım 96 Model Vectra B 2000 cc, 1-2 haftadır, sabahları ilk çalıştırmada yaşadığım bir sorun var.

Kontağı açıpta ABS ve TC lambalarının sönmesini bekliyorum. Tam marşa bastığım anda ABS ve TC lambaları yanıp hemen geri sönüyor. Araba çalışıyor.

Gün içinde daha sonraki çalıştırmalarımda bu sorunu yaşamıyorum. Forumda ki ilgili başlıkları okuduğumda akünün zayıf olması etkenmiş galiba.

Tech-2 cihazı olan Opel servisi bulunduğum yere biraz uzak.
Öncelikle sizlerin yorumlarını öğrenip ona göre hareket etmek istedim.

Şimdiden teşekkürler.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
calıstırırken sanırım butun araclarda bu ısıklar yanıp soner...ama butun calıstırmalarda...bende oyleydı astradayken...amcamın 97 vectradada yanıp sonuyordu...

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Kontağı açıpta ABS ve TC lambalarının sönmesini bekliyorum. Tam marşa bastığım anda ABS ve TC lambaları yanıp hemen geri sönüyor.

Ben kontağı açtığımızda yanmasını ve bir kaç saniye sonra sönmesini değil, söndükten sonra marşa basarken tekrar yanıp-sönmesini kastediyorum.
Sanırım yanlış anladınız!

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
1-2 başlıkta da konusu geçtiği için bende öyle tahmin ediyordum, ki akünün durumu iyi değil zaten. Acaba böyle kullanmanın bir zararı olur mu?
Aküyü değiştirmem belki 1-2 ayı bulabilir de o yüzden.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
akuyu sarj ettır belkı bır derece ısını gorebılır... (şok yaptır)

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var. ilk çalıştırmada abs ışığı 1-2 sn yanıp sönüyor. daha sonra sorun olmuyor. aracınızı uzun süre kullanmıyorsanız yada kısa mesafelerde kullanıyorsanız akü harcanan enerjiyi geri kazanamıyor. kısa süreli çalıştırmada şarj dinamosunun aküyü doldurabilmek için yeterli zamanı olmuyor yani. bence bir sorun yaratmaz. ama içiniz rahat edecekse akünüzü şarj ettirin.

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bana problem yokmuş gibi geldi...Çünkü benim aracımda da marşa basmadan abs ve eps ışığı sönmüş olsa bile çalıştırdıgımda tekrar yanıp sönüyor ve bu hep böyleydi.Sistem aynı çalışıyorsa bence bir problem yok.Vectra b'si olan kullanıcılar biraz daha yazsın bakalım...

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki ay ay önce tıpa tıp aynı sorunu bende yaşadım. sorun kesinlikle aküden. benim akü orjinal aküsü olması nedeniyle üst kapaklar açılmadığından şarj ettiremedim. Sonuçda marşa basarken akü daha çok zayıfladığından beyin e düşük voltaj gidiyormuş o yüzden yanıyormuş. Açıkcası ben de korktum ABS beyni yanar diye . Aküyü değiştirdim hiç bir sorun kalmadı . Havalar sogudukca marş sürende uzayacak bir gün aniden yolda kalman an meselesi. Akü 66 amper Mutlu bakımsız 130 YTL 4 taksit

bciplak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b aracım var. benim bildiğim çalıştırırken ışıklar yanar ve söner. bu normaldir yani. her defasında beyin tarama yapıyor ve kontrol etmiş oluyor yani.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b aracım var. benim bildiğim çalıştırırken ışıklar yanar ve söner. bu normaldir yani. her defasında beyin tarama yapıyor ve kontrol etmiş oluyor yani.

ilk defa yanıp sönmesinden bahsetmiyor dikkatli okursan marşa basarken tekrar yanıp sönüyormuş.