İlk calistirmada vuruntulu çalışma

Kahramann

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İlk calistirmada yaz kış farketmeksizin vuruntulu bir çalışma oluyor. Bekliyorum ben 10-15 saniye sonra bu vuruntulu çalışma kesiliyor. Rolantide dalgalanma da oluyor bu durumda. Araçta siyah duman atma vs. de yok. Neden olabilir

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle yakıtı nereden alıyorsunuz, dizel araçlar çok yakıt seçiyor. Ben uzun zamandır shellden alıyorum. Öneririm.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
araç 1.3 mü 1.6 mı hocam?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Shell ve bp den alıyorum

Size şöyle bir öneride bulunayım, Bu işlemin riskli olabileceğini problemin artabileceğini veya tamamen ortadan kalkabileceğini unutmayınız. Öncelikle aracınızın deposunu doldurduktan sonra Würt enjektör temizleyiciği üzerinde yazan miktar kadar deponuza dolduruyorsunuz. Genelde tam dolu depoya 2 kutu boşaltılıyor. Aracınızı en az 30-40 km 3 bin devir civarında kullanıyorsunuz. Özellikle enjektör üzerinde problem varsa çözülüyor. Gelelim işin risk kısmına, bu ürün enjektör temizleyici olmasına rağmen yakıt sisteminin tamamını temizlemeye çalışıyor. Eğer başka bir yerde tıkanıklık varsa bu tıkanıklık sökülerek enjektöre ulaşırsa malesef başka sorunlara yol açabiliyor. Ben kendi aracımda bu yıl bir depo bu şekilde kullandım ve sonrasında sadece shellden yakıt alarak sorunsuz şekilde ilerliyorum. Dilerseniz aracınızı bir ustaya gösterin enjektörlerden olabilir diyecek olursa bu yöntemi risklerini bilerek uygulayabilirsiniz...

• Beğen
Tepkiler: radef

Kahramann

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Denemekte fayda var. Çünkü araçta herhangi bir problem yok ama ilk calistirmada kötü bir izlenim veriyor. Sanki stop edicek gibi rölanti dalgalanıyor. Tavsiye için teşekkür ederim

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Siz bu sorunu enjektör bakımı ile mi çözdünüz hocam? Aynı problem ben de var. İlk çalışmada rölanti dalgalanması. Geçen hafta vuruntu da vardı. Tunap 183 katkı kullandım full depoya. 4-5 gün hiç sorunsuz gezdim. Şimdi vuruntu gitti ama devir dalgalanmaya devam ediyor. Az bir gazlasam geçiyor aslında. Ama sinirlerimi bozuyor bu durum.