İlk çalıştırmada ses

nyaradanakul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meriva z16xe ılk marşa basınca soğuk iken şıkırtılı dizel gibi çalışıyor.sonra normale dönüyor.motor sıcak iken olmuyor.yeni yapmaya başladı...bujiler yeni yağ değişimi yeni yapıldı.10 bin önce siboblar yenilendi.daha da ne olabilir?yardim edenlere şimdiden teşekkür ederim.bu arada araç lpg li...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
itici sesi olabilir

nyaradanakul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun hala çözülemedi.benzinde de lpg de de aynı.sanki subablar sırayla vuruyor.usta yağ dedi değişti yine aynı.artık ısınıncada kesilmiyor.kafayı yedirecek.en sonunda satıp kurtulacağım.

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu sahibinden Özür dilerim başka konu açmadan bir soru sorayım nadiren ilk marş a basınca cuf deyip egzoz patlıyor gibi ses yapıyor ve calismiyor sonra kontağı tekrar çevirin ce çalışıyor bilgi verirseniz sevinirim

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Erkan72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zxer motorlarda eksantrik dişlileri ilk çalıştırmada zamanla ses yapıyor. Youtube zxer motorlarda ilk çalıştırmada gelen ses diye arama yaparsanız detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Benim 2007 Astrada da aynı sesi yapıyor sonra kesiyor.

nyaradanakul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal çalışıyor ama sanki ağırdan alarak.egzosda da patlama falan yok.akü iyi marşa basmada da sıkıntı yok.ilk basmada alıyor.motor arıza lambası da yanmaya başladı.ama ses dizel sesi benzin veya lpg farketmiyor.gaz yemesi normal.....

Erkan72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal çalışıyor ama sanki ağırdan alarak.egzosda da patlama falan yok.akü iyi marşa basmada da sıkıntı yok.ilk basmada alıyor.motor arıza lambası da yanmaya başladı.ama ses dizel sesi benzin veya lpg farketmiyor.gaz yemesi normal.....

Fren ve gaza birlikte basarak motor arıza kodunu km sayacının olduğu yerden görebilirsiniz. Ancak dizel gibi çalışmasının eksantrik dişlisinden kaynaklandığını düşünüyorum.

nyaradanakul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün sanayide bır usta buldum.malum bayram tatildeler.baktı dinledi normal dedi.adama dalacaktım ama baktım beni herhalükarda silkeler vazgeçtim.dönüşte yolda kaldım.artık tatilden sonra baktıracaz iyi bır ustaya.

nyaradanakul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun çözüldü.sıkıntı yağ.sanırım bozuk yağdı.ses kesildi.tabii yeni yağdan sonra castrol magnetic 10w40