ilk çalıştırmada gürültülü çalışma

digicron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım vectra b 2.0 sıralı lpg'li dir. daha önce geç çalışma problemi vardı aracımın atiker marka taktırmıştım servise gittim tüp beyni değişecek ondan oluyor dediler değiştirdiler geç çalışma sone erdi. gelelim şimdiki probleme araçta arıza lambası yanmıyor. araç ilk çalıştırmada sabah soğukken tek kontak çalışıyor fakat araba sanki stop edecekmiş gibi ve gürültülü çalışıyor, ısınınca düzeliyor hararet 80'i bulunca her şey normal görünüyor ama soğukken zorlanınca gaza tepki süresi gecikiyor. yolda giderken yığılma ve ileri doğru atılma yapıyor soğukken ısınınca oda geçiyor ama bunları yaparken arıza lambası yanmıyor sebebi ne olabilir yardım çıldıracam yawwww alacam elime sopayı :sopa::sopa::sopa: kıracam her yerini nedeni ustanın pc ye bağlayıp hiç bir sorun yok demesi söylemeden edemedim usta pc ye bağladı vuruntu sensör arızası var dedi değiştirdik aynı sorun devam ediyor. bu sorunum arıza lambası yanmasa bile bobinden olabilir mi :mad:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
İlk çalıştırma gürültü, ısınınca geçiyor, ve performans kaybı. Bu 3 cümleyi birleştiren her usta, egzoz manifoltunu, bağlantıları ve contasını vs. kontrol eder. Kontrol etmediyse oradan uzak durun.

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısınınca geçiyorsa sorun senn lpg sisteminde.bnde de ısınana kadar benzer sorunlar oluyordu ki hala az da olsa war.benim aracın lpg enjektörleri patlaktı onları değiştirdim sorun yok denecek kadar az ama çok az bi ısınınca geçiyor.
sana tawsiyem tüp enjektörlerine baktır eğer sorun yoksa bi gaz ayarı bi de ustana söyle gaza geçme süresini ayarlasın.tüp beynin de bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
arıza lambasını yakmaması bence iyi birşey çünkü aracında sorun yok demektir. kendine kuruntu yapma boşuna. lpg den olduğu için yanmıyordur

digicron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama aracım benzin de yapıyor ve tüpe geçirmiyorum 1 haftadır muazzam benzi sarfiyatı var eksozdan benzin kokuyor. hava debimetresi olabilir mi diyeceğim çünkü hava debimetresinin fişini çekince her şey normal oluyor aracın çalışması düzeliyor çekince arzıa lambası yanmıyor pc ye bağlayınca akışmetre hatası veriyor. fişi çekildiği için akışmetre bozuk olmasada arıza lambası yanmaz böyle sorunlar yapabilirmiş bilgisi olan

digicron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar cevap yazanlara çok teşkkür ediyorum arızayı kendim buldum arıza hava akışmetreden kaynaklanıyormuş düm sanayiye gittim ve kendim parçacıdan aldım yan sanayi bir malzeme taktım sorun düzeldi üzerinde doduco marka vardı arıza yapmış ama araç arızalı olarak göstermiyordu yenisini takınça sorun çözüldü belki başına gelen olursa diye baylaşmak istedim.