ilk çalıştırmada gelen ses

Semsoydan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yardımcı olması açısından yazıyorum. Ben Hatay'ın Hassa ilçesi havası kuru bir bölgede yaşıyordum ve bu sesi neredeyse her çalıştırmada yaşıyordum. Ancak Adana'ya her geldiğimde ve şu an taşındım 2 haftadır Adana'da yaşıyorum araç tek bir kez bile yapmadı bu sesi. Muhtemelen nemden kaynaklı diye düşündüm. Mantık yürüttüğümüzde muhtemelen piston iticilerinden yağ süzülüyor, yağsız kalıyor ve ilk çalıştırmada yağ pompalanana kadar o ses geliyor. Ses o bölgeden geliyor gibi dinledim. Bunun önüne de tam olarak nasıl geçeriz bilmiyorum ama en azından geçirgenliği iyi olan yağ filtresi orijinal Bosch GM gibi markalar olabilir bunları tercih etmekte fayda var. Tam net çözüm bulan paylaşırsa çok sevinirim.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Net çözümü önceki mesajlarda yazdım.
Aracım 90 bin oldu, aynı şekilde devam. Sesin çözümü kaliteli yağ ve erken değişim.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yardımcı olması açısından yazıyorum. Ben Hatay'ın Hassa ilçesi havası kuru bir bölgede yaşıyordum ve bu sesi neredeyse her çalıştırmada yaşıyordum. Ancak Adana'ya her geldiğimde ve şu an taşındım 2 haftadır Adana'da yaşıyorum araç tek bir kez bile yapmadı bu sesi. Muhtemelen nemden kaynaklı diye düşündüm. Mantık yürüttüğümüzde muhtemelen piston iticilerinden yağ süzülüyor, yağsız kalıyor ve ilk çalıştırmada yağ pompalanana kadar o ses geliyor. Ses o bölgeden geliyor gibi dinledim. Bunun önüne de tam olarak nasıl geçeriz bilmiyorum ama en azından geçirgenliği iyi olan yağ filtresi orijinal Bosch GM gibi markalar olabilir bunları tercih etmekte fayda var. Tam net çözüm bulan paylaşırsa çok sevinirim.
Adana'da 1.6 cdti 136 hp kullanıcısıyım. Ekim sonu Kasım başı duymaya başlarız muhtemelen bu sesi. gm, motul 8100 x-clean fe, mobil 1 esp 5-30 yağlar ile kesilmedi. Liqui moly toptec 4600 aldım en son. Onun da sesi kesmediğini @blues- arkadaşımız belirtmiş zaten. Ya bu sese katlanmak ya da @butterfly_effect arkadaşımızın dediği gibi 0-40, 5-40 viskoziteli yağlara geçmek lazım.