İlginç Bir arıza ve ilginç bir çözüm

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar aracım astra g yolda ilerlerken bazen ışıklarda tam kalkışta aniden araç gazı kesiyordu gaz pedalı cevap vermiyordu. arkamdki araçlar nerdeyse bana çarpacak şekle geliyordu. bu nedenle 2 yıl boyunca araba sürmek benim için bir içkence bir eziyet olmuştu. cumartesi günü aracı çalıştırmak istedim birtürlü çalışmadı ne yaptıysam olmadı. vurdurdum gene çalışmadı öğleden sonra bir bakayım dedim aracın başındayken ustayı aradım dedi beyin arızası akü kutup başlarını çıkar tak dedi düzelir yaptım genede olmadı. tam artık şunu parçalayayım dedim benzin döküp yakayım derken bir baktım ki akünün artı kutup başında bir erime gördüm hemen etrafını araştırdım ki bir kopmuş kablo gördüm resmini çekip ustaya gönderdim sorun o dedi hemen uraya bağla dedi. bende bağladım kontağı açtım araç sanki hiç bir şey olmamış gibi çalıştı işin ilginç tarafı ise bir kaç gündür sürekli kullanmama rağmen beyin arızası dedikleri gaz kesme olayı da olmadı her kese kazasız belasız günler dilerim başından böyle arızalar geçmiş olan varsa akü bağlantılarını kotrol etsinler diye yazmak istedim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ulan yeminle her sorunun çözümü bu şekilde olsa tadından yenmez yemin olsun :D

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorununu nadir beyin dediği gibi basitçe çözmüşsün sanayicilerin eline düşmemişsin.
Aslında akü kutup başlarına ve bakır kabolora sıvı gres yada WD 40 sıkarak bu oksitlenmeleri önleyebiliriz..ben senelerdir uyguluyorum bir çok aracın akülerinde gördüğüm yeşil renkte oluşan oksitlenme bende hiç olmuyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende aynen sürekli yağların çok fazla oksitlenme olur ise kola ilaç gibi birazını içer kalanını akünün kutup başlarına dökerim pas pis oksit kalmaz :D