ilan verdim arayan yok :(

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbulda ikamet ediyorum. araç 65 plaka (van) ora görev yaparken almıştım. sizce bu halde handikap oluşturur mu ? alacak kişi plaka değiştirmekle uğraşmak istemez belki.
istanbulda 65 plaka kullanmak sigortada indirim sağlar ama insanlara pek cazip gelmiyor galiba.. plakayı değiştirip satışa koyarsam etkiler mi diye düşünyorum. siz ne dersiniz?

Aracınız temizse alacak kişi plakayı dert etmez bence. Bildiğim kadarıyla noterde adres bilgisi otomatik alındığı için alacak kişi ikameti neresiyse oranın plakasını alacak zaten ve çok fiyat farkı çıkmıyor. Yani ciddi alacak kişi plakaya felan bakmaz bence.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Deli gibi araba arayışı içinde idim. 10 gün öncesine kadar. Ne kadar araç varsa baktım yok arkadaş. Araçların modelleri benim aracımdan daha genç ama bir araç bu kadar ezilir bu kadar anası bellenir. Kendi aracın 94 model 175 000 de adamların araçları 200 000 devirmiş ve benim aracımdan 10 yaş daha genç araçlar değişmeyen boyanmayan yerleri kalmamış. Bende artık araç sevdasından şahsen vaz geçtim. Alacak isem sıfır alacağım almaz isem sanayilerde sürünmeye devam edeceğim en azından huyunu suyunu bildim araç.

erhan41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deli gibi araba arayışı içinde idim. 10 gün öncesine kadar. Ne kadar araç varsa baktım yok arkadaş. Araçların modelleri benim aracımdan daha genç ama bir araç bu kadar ezilir bu kadar anası bellenir. Kendi aracın 94 model 175 000 de adamların araçları 200 000 devirmiş ve benim aracımdan 10 yaş daha genç araçlar değişmeyen boyanmayan yerleri kalmamış. Bende artık araç sevdasından şahsen vaz geçtim. Alacak isem sıfır alacağım almaz isem sanayilerde sürünmeye devam edeceğim en azından huyunu suyunu bildim araç.

katılıyorum. ben de satabilirsem uzun bi süre kafa dinlemeyi düşünyorum. geçen bi ay boyunca sanayideydim , ömrüm gitti. direksiyon sert diye bi ustaya gösterdim.bunun pompası bozulmuş çıkma ile değiştirecem dedi bir gün de işi sürer 550 tl alırım dedi. başka bi üstaya götürdüm biraz yağ döktü ve sonuç direksiyon pamuk gibi. imkan varsa en iyisi sıfır araç almak.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şu saatten sonra zaten ömrüm yettiği sürece hayatta ikinci el araca binmem. Alırım sıfır baktım araç gözünü sanayiye dikiyor anında ucuz pahalı demeden satar kurtulurum.

erhan41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3-4 yıl önce sıfır alıp satışa çıkaranlar araç da temizse üzerine koyup satıyorlar. öyleyse ikinci el almak pek mantıklı gelmiyor. gerekirse markadan ,motor hacminden kısıp sıfıra yönelmek daha mantıklı gibi. örneğin 2. el fiesta alacağına sıfır fabia alınabilir.. taban fiyatları arasında 5 bin tl fark var. kullananlara soruyoruz fabia yı öve öve bitiremiyorlar

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
3-4 yıl önce sıfır alıp satışa çıkaranlar araç da temizse üzerine koyup satıyorlar. öyleyse ikinci el almak pek mantıklı gelmiyor. gerekirse markadan ,motor hacminden kısıp sıfıra yönelmek daha mantıklı gibi. örneğin 2. el fiesta alacağına sıfır fabia alınabilir.. taban fiyatları arasında 5 bin tl fark var. kullananlara soruyoruz fabia yı öve öve bitiremiyorlar

Evet birde bu araç övme işi var. Şimdi bir çok kişi opel, WV, sonra mercedes falan filan araçları çok överler ama şunu söyleyeyim emin olun en çok tamirci de bu araçların tamircisi çünkü baştan ayağa kadar sorun :D

Birde honda suzuki mazda gibi araçların tamircilerine bakmak gerek adamlar sinek avlıyor :D neden?

Adamlar şurası elektrikli olsun burasında şu olsun falan olsun filan olsun demiyor adamlar araçlarımız sorunsuz olsun mantı ile hareket ediyor.

Bilmem anlata biliyor muyum? ;)

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herşey iyi güzel de 50.000 TL verilip sıfır alınan aracı bir kaç sene sonra kim yarı fiyatına satar. Satan var mı?

yarı parasına sat diyen yok abicim ama 0km si 50000 TL iken 2 yaşında 60000 km yi devirmiş arabaya 45000 TL verirmisin ? ben bu olaya deliriyorum.

erhan41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarı parasına sat diyen yok abicim ama 0km si 50000 TL iken 2 yaşında 60000 km yi devirmiş arabaya 45000 TL verirmisin ? ben bu olaya deliriyorum.

0 km si derken , alındığındaki fiyatından mı bahsediyorsun yoksa aracın şu andaki sıfır fiyatı mı ? sıfırı 50 bine alınan araç 2 sene sonra 50 bine satılabilir sanırım.ama halihazırda sıfırı 50 bin tl olan bi aracın 2. eline 45 bin vermek kesinlikle çok saçma

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0 km si derken , alındığındaki fiyatından mı bahsediyorsun yoksa aracın şu andaki sıfır fiyatı mı ? sıfırı 50 bine alınan araç 2 sene sonra 50 bine satılabilir sanırım.ama halihazırda sıfırı 50 bin tl olan bi aracın 2. eline 45 bin vermek kesinlikle çok saçma

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...stra-cosmo-sifirdan-farki-yok-188018218/detay şimdi bu araca arkadaşım 61 lira istiyo. aracın 2014 ü 66.000 tl 5000 tl için 2 yaşında ne olduğu belirsiz arabayı mı alırsın galeriden 0 kokusu üzerinde garantili araç mı alırsın ? 55 dese 2. elde tamam dicem ama yok adamlar 0 a yakın fiyat çekiyolar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Örneğini verdiğin araca elbette 45 verilmez ama 35'e de alınır değil mi? Bizim millet son yıllarda iyice kefen soyucu oldu, benim vurgulamak istediğim nokta o.

Bazı satıcılar ihtiyaçlarından dolayı aracına neredeyse dip fiyat istiyor, kendisini uyanık sanan alıcı ise halen fiyat kırmaya çabalıyor, ama aynı araç kendisinde oldu mu daha fazla fiyat istiyor. Benim isyanım ona. Bir malın ederi, piyasa değeri vardır. Temiz araçla dökük araç piyasasının aynı olmadığı gibi donanımlı araçla donanımsız araç arasında da fiyat farkının olması normaldir.