il değişikliğinde ruhsat değişimi hakkında

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar benim kafama takılan bir soru var yardımcı olabilir misiniz?

40 gün kadar önce çankırıdan araç aldım. normalde ikametim antalyada. ben plakayı 18 kalmasını istiyordum. o yüzden noter aynımı kalacak dediğinde evet dedim.

ikamet olarak antalya göründüğü için sistem görmedi 07 alman gerekir yada adresini buraya taşıman lazım gidince geri alırsın dedi. bende babamın adresine taşıdım adresi.

yarın adres değişikliği için gitmeyi düşünüyorum ama biraz araştırdım kafama takılan şeyler var sadece palaka ile ilgilide değil

benim 1.5 buçuk yıldır ikametim antalyada elktiik su kendi üzerimeydi. geçici oalrak çankrııya taşıdım ruhsattta çankırı yazıyor.

1)şimdi antalyaya yeniden taşıdığımda elktrik su 1.5 senedir üzerinizde 1 ay önce oraya taşınmış geri buraya gelmişsiniz gibi birşeyler soylerlermi veya cezası var mıdır :(

2)araçtaki adresim çankırı olduğu için trafik kontrolü veya muayenede sorun çıkar mı? veya bunun bir cezası var mıdır? (olsa çankırıdaki bunu söylerdi diye düşünüyorum ama...:confused: )

bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eski yasaya göre (sanırım 32 nci madde olacaktı) belli bir süre zarfında ikamet edilen ilin trafik şubesine giderek yeni ev adresinizi bildirmek zorundasınız. Bu işlem sırasında plaka değişikliği şart değil ama ruhsatın araç sahibini yazan sayfası değişiyor. Ben 3 veya 4 sene evvel bu şekilde ceza yedim, görevli memur yasanın eski olduğunu, halen güncelleme yapılmadığını söyledi (üstelik yeni adresimi gerekli mercilere bildirdiğim halde).

Bu konu hakkındaki paylaşımım:

http://www.opelim.net/forums/laf-la...asinip-ruhsat-yenilemeyenler-ve-32-madde.html

MADDE 32- Araçlar üzerinde yönetmelikte belirtilen şekillerde yapılacak her türlü değişikliğin ve adres değişikliklerinin işleten tarafından otuz gün içinde tescil yapan kuruluşa bildirmesi zorunludur.

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ben hiç gitmedim, satarken de karşıma çıkmadı ceza da yemedim. Gidersen yersin abi cezayı. Bir de durum şu

İkametim İstanbuldu, cezalar oraya geliyordu.
3 Senedir Kocaeli, bildirim vs. yapmadım, sadece kayıt oldum. Şimdi cezalarım buraya geliyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben hiç gitmedim, satarken de karşıma çıkmadı ceza da yemedim. Gidersen yersin abi cezayı. Bir de durum şu

İkametim İstanbuldu, cezalar oraya geliyordu.
3 Senedir Kocaeli, bildirim vs. yapmadım, sadece kayıt oldum. Şimdi cezalarım buraya geliyor.

Gün geliyor mutlaka günün birinde trafik şubesine gitmemiz gerekiyor. Mesela ben araç ruhsatındaki muayene yeri dolduğu için gitmiştim. Çeşitli zorunluluklar nedeniyle (oy kullanma, kızımın okul kaydı ... vs) adresimi İzmir'e taşıyıp gereken yerlere bildirimde bulunmuştum. Zaten görev aşkı ile yanıp tutuşan görevli memur da önündeki ekrandan ev adresimi okuyup teyit ettikten sonra böyle bir şey yaptı. Cezayı yatırmadan işlem yapmayacağını söyledi, avukat olan akrabama danıştım maalesef yatırman gerekiyor dedi. Çünkü her haltın en iyisini bilen, bu tür şeylerden her zaman muaf olan bizi yönetenler yasada gereken değişikliği yapmadıkları için yasa halen yürürlükte imiş.

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç kimse sormaz hocam rahat olun.söyle düşünün.sizi iş Yüzünden Çankırı'ya sürdüler sizde mahkemeye verdiniz.ama gidip Başlama yaptınız daha sonra mahkeme neticelendi tekrar eski yerinize döndünüz.kimse bunu sormaz gönlünüz rahat gidin.

Sent from my iPad using Tapatalk