İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde Çalışan Varmı ?

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar nişanlımın kpss tercihlerini yapacağız. Ankara'da ikamet ediyoruz fakat Nevşehir yada Bartın tercih etmeyi düşünüyoruz.

İl Afet 'de atamalar nasıl olur? Yaza evleneceğiz fakat atama vs. olayları sıkıntı yaşatır mı?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler..

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ASALET i gelene kadar en az 1 yıl süre ADAY MEMUR olarak çalışacak, bu süre maksimum 2 senedir ki, Anadoludaki kurumlar gelen personelin gitmemesi ve işlerin aksamaması için ASALET TASDİKİ ni 2. yılın sonunda yapıyor.

Sonrasında eş durumundan dolayı tayin olabileceği kanaatindeyim. Ama tayin olacağı kurum ile çalıştığı kurum arasında anlaşma ve yazışma süreçleri felan biraz uzun sürebiliyor.

Eğerki kurum ihtiyacım var derse ve bölgenin en üst mülki amiri (Vali) onay vermezse, tayinde olamayabiliyor diye biliyorum...

Konu ile alakalı 657 sayılı DMK yı iyice araştırmanızı tavsiye ederim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Nikah işlemlerini tamamlayıp öyle başvuru yapsaydın acaba daha mı iyi olurdu? (eskiden evli olanlarda bu durum göz önüne alınırdı)

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallahi bende hiçbirşey bilmiyorum bu konularda.. özel sektörde çalışmanın kötülüğü işte.. ama valilik makamı olduğundan sanırım meslektaşımın söylediği doğru vali onay vermezse zor gibi.. bakalım nasıl olacak..

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hacı ben de netten accık araştırmıştım, seninle aynı sebepten aynı cahiliyeti paylaştığımızdan :) haberimiz yok olaylardan, ama eş durumundan tayin işlemleri bazı kurumlarda varken bazılarında yokmuş.
eş durumu muhabbeti biraz sıkıntılı gibi.
bizim hatun da eskişehir yazsam mı diye düşünüp duruyor her tercih dönemi, tayin mevzu olmazsa benim eş durumundan iş değiştirmem gerekecek :rolleyes: o yüzden yazamıyor..

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devlet memurluğundan nefret ediyorum evlensen evinde duramıyorsun her 2/3 yılda bir yeni bir yer yeni bir cevre alışma kaynaşma derken yeni yere deyip özel sektöre atılmıştım iyikide atılmışım şimdi kendi işim oldu kim billir memur olsaydıM halen bir evim bile olmayacaktı ama özele geciş yaptım bir kactane alıverdim sizin durumunuz zor arkadaş evli olarak başvursaydınız belki bir ihtimal ama bekar iken başvurduysanız 2 yıl beklemek ve vali onayı bekleyeceksiniz ama burası türkiye burda kanun yasa hüküm bir önemi yok biliyorsundur ankarda dayın varmı hesabı birkac tanıdık torpil babında yani
yengeyi istediğin ile ilçeye alırsın bir değil yüzlerce kez şahit olduşuzdur hepimiz

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef tanıdık pek yok.. malum haller işte.. :(

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok mu opelci bi devlet büyüğümüz ya :) şu forumdan bi abilik etse bize