İkinci el BMV

theopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim arkadaş tutturdu BMW 1 serisi alacakmış ikinci el 2007 model 37 kadar tutuyormuş, 1.6 motor vergisi aynıymış. ikinci elde BMW nin avantajı dezavantajı nelerdir? paylaşırsanız sevinirim
images2.jpeg

Son düzenleme:

theopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 serisine verilen paraya acıyorum
Ben de acıyorum, üstelik aldığın BMW yi takasta ya da satışta ne şartlarda elden çıkaracağın da meçhul, geçen yıl yanılmıyorsam Türkiye genelinde 7000 küsür BMW satılmış satış aralığı çok dar araçların ikinci elleri problem oluyor...

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben de acıyorum, üstelik aldığın BMV yi takasta ya da satışta ne şartlarda elden çıkaracağın da meçhul, geçen yıl yanılmıyorsam Türkiye genelinde 7000 küsür BMV satılmış satış aralığı çok dar araçların ikinci elleri problem oluyor...

Bence bu tür bir kıyaslama yanlış. İllaki bir kıyaslama yapılacaksa araçların fiyatları, donanım özellikleri, onarım ve bakım giderleri, ülkede kaç tane oldukları, kullanıcıların gelir seviyesi gibi rakamlar da baz alınmalıdır. 50.000 TL lik bir aracı ikinci elde % 10-15 değer kaybetmesi ayrı, 5.000 TL'lik bir aracı ikinci elde % 10-15 değer kaybetmesi ayrı şeyler olmasına rağmen kişilerin gelir seviyesi arttıkca güvenlik ve rahatlık gibi özellikler aracın ikinci el fiyatının önüne geçer. Çok paran olsa ikinci eli daha iyi diye kuş serisine mi binersin yoksa can ve mal güvenliği daha iyi olduğu için Mercedes'i mi tercih edersin?

theopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence bu tür bir kıyaslama yanlış. İllaki bir kıyaslama yapılacaksa araçların fiyatları, donanım özellikleri, onarım ve bakım giderleri, ülkede kaç tane oldukları, kullanıcıların gelir seviyesi gibi rakamlar da baz alınmalıdır. 50.000 TL lik bir aracı ikinci elde % 10-15 değer kaybetmesi ayrı, 5.000 TL'lik bir aracı ikinci elde % 10-15 değer kaybetmesi ayrı şeyler olmasına rağmen kişilerin gelir seviyesi arttıkca güvenlik ve rahatlık gibi özellikler aracın ikinci el fiyatının önüne geçer. Çok paran olsa ikinci eli daha iyi diye kuş serisine mi binersin yoksa can ve mal güvenliği daha iyi olduğu için Mercedes'i mi tercih edersin?
Haklısınız ama ülkemizde güvenlik ikinci planda gibi geliyor bana...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Haklısınız ama ülkemizde güvenlik ikinci planda gibi geliyor bana...
Çok doğru bir tesbit, maalesef günümüzde büyük bir çoğunluğun dini imanı para olunca insanlara verilen değer de ayaklar altında oluyor :(.

theopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef, BMW alacak param da olsa almazdım herhalde bu arabalar bana hep itici gelmiştir...

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.16i bundan 2 ay önceye kadar bende de vardı, emın olun her malın bır alıcısı cıkıyor, bmw nın ölusude dırısıde paradır takmayın kafaya derim..

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence ikinci el temiz bir 3 serisi daha mantığa uygun..tabii ki benim mantığıma...