iki tane teyp takılabiliyormu

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Arkadaşlar farklı teypler için uzaktan kumanda işini şöle.

Pioneer teyplerin RF ile çalişan el kumandaları var.

O el kumandasını parçalayıp direksiyonun içine yerleştiriyorsunuz.
direksiyondaki tuşlarla kumandadaki tuşlaru birbirine baglıyorsunuz.

Baya ugraştırıcı ve orjinalliği bozan bi işlem.
Yaptırmak isteyen olursa arkadaş yardımcı olur sanırım.

Ama ben iki teyp de aynı hoparlörleri kullansın ve aktif olsun sorununu çözmeye çalışıyorum.
Çıkışları hat veya izelasyon trafolarıyla birleştirsek olur gibi geliyor ama denemedim

Röle koymak kesin çözüm ama oda voltaj al filan ugraştıracak ilerde kontaklar da oksitlenince sıkıntı olucak. Daha basit bi çözüm bulmaya çalışıyorum

Son düzenleme:

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki cihaz beraber kullanılabilmesi için hopörlör çıkısına bir anahtar uydurmak lazım iki kademeli ve hopörlör çıkış sayısı kadar ayağı olan. bağlantı şekline göre bir kademede kasetçalar. ikinci kademede cd çalar dinlenebilir.ama direksiyon kumandası sadece orj. kasetçalarda iş görür. aslında en kolayı paraya kıyıp direksiyon kumandasına adaptörle uyarlanabilen kaliteli bir cd çalar takmak bence ama imkan meselesi tabiki.

Son düzenleme:

ceysen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alacagınız ikinci teybin aux girişi varsa sorun yok orijinal teybin ses çıkışını oraya ver olsun bitsin

dogan_tire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa önceki sayfada arkadasın dediği gibi ben istersen foto koyarım yarın mp3 ile onun kaseti var mp3 tahminen 30 40 ytl kaset ise 6 ytl buna pc doldur istediğin sarkıyı sonra sil gene doldur en güzel is bu ya

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kaset adaptör ve çakmaklığa takılan mp3 çaları denedim ne kadar kaliteli mp3 yüklensede ses kalitesi düşüyor. kalite düşüklüğünü cd çalar takınca anlıyorsunuz. ama orj olsun ses farketmez diye düşünmekte onemli tabiki

cenk58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cenk58 bende de astra cd var kasetçaları çıkarmadan alttakı bölüme cd çalar taktım hopörlörleri ortak kullanamıyorum nasıl başardın. üstelik kendin. aynı hopörlörü iki cihaz aynı anda kullanamaz elektronik bir ayrıcı olmadığı sürece çünkü ikiside aynı anda açılınca teyplerin çıkışlarına zarar verir. ayrıca bunlar yapılabilse de direksiyondan kumanda işini opel bile çözememişken sen nasıl yaptın bilemiyorum. emeğine saygı duyarım ama gerçekten çözebildiysen nasıl yapıldığını foruma ekle ve bütün üyelerin bu konudaki sıkıntıları bitsin. lütfen yazdıklarımı yanlış anlama çünkü gerçekten bu bahsettiğin işi opel ve diğer araba modelleri daha yapamadı
bahsettiğin mp3 çalar IPOD misali bişeyse kaset adaptör de standart kaset yuvasına takılansa ok. o zaman ne gerek vardı zahmet e çakmaklıktan çalışan mp3 ler var şimdi 4 gb kadar kapasiteli
Arkadaşlar benim yaptığım öyle orijinal bir şey değil beklide çoğunuz biliyorsunuzdur ama kendimce açıklıyım. Konsolun oradaki boş göze normal bir mp3 çalar taktım bunun elektriğini bir tarafı sökmemek için çakmaktan aldım siz istediğiniz yerden alabilirsiniz, ve 7ytl ye bir kaset adaptör aldım kaset adaptörün kablosundaki fişi kestim ve ucları mp3 çaların 4 çıkışından sadece birine bağladım kaset adaptör car 400 de takılı uçları aşağıdaki mp3 çaların çıkışına bağlı ve car400’ün hiçbir tarafına dokunmadığımdan her iki cihazıda açınca direksiyon kumandası gene iş görüyor sonuçta cd deki parçayı okuyan car 400’üç kristali, burada önemli olan sonradan takılan mp3 çaların çıkışıyla car 400’ün çıkışını birbirine bağlamamak mp3 çaların çıkışı kaset adaptöre bağlanacak, ister kaset dinle ister cd istersen radyo ses kalitesi çok süper ve hatta mp3 çalarda usb girişi varsa orayıda kullanabilirsiniz. Umarım anlatabilmişimdir biraz karışık oldu ama selamlar.

cenk58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kaset adaptör ve çakmaklığa takılan mp3 çaları denedim ne kadar kaliteli mp3 yüklensede ses kalitesi düşüyor. kalite düşüklüğünü cd çalar takınca anlıyorsunuz. ama orj olsun ses farketmez diye düşünmekte onemli tabiki
sen benim dediğim gibi yap kaliteyi gör ama ses ayarını öce mp3 çalardan ayarla sonra direksiyondan istediğin gibi artır ve azalt sadece kaset adaptörün kablosu göze batıyor onuda erinmezsen car400'ün arkasından geçirebilirsin

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi oldu güzel fikir bunu geliştirmeye çalışacağam tşk.cenk58

sekole

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle kasetle falan olcak iş değil hemde benim tarzım değil kaset kablo vs. zaten pioner teyp de var fazladan. hemde artık bu mp3 çalar olayı yeni arabalar için büyük bi sorun bikere direksiyon kumandası gidiyor ikinci olarak şekil bütünlüğü kalmıyor bunu yapan kimse varsa lütfen foto koyabilirmisiniz ayrıca corsa sı olan kimse yokmuş galiba:D