İkametgahtan bağımsız plaka değişikliği

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi geceler sevgili opelim.net ailesi ben Tekirdağlı olmamız sebebiyle plakamı 59 yapmak fakat adres yine aynı kalacak o işi nasıl çözebiliriz illa oraya taşınmamız mı gerekiyor bu işin kolay bir yolu varmıdır kusura bakmayın sıkboğaz etmek istemem ama acil bilgi alıp işleri hemen yoluna koymam gerekiyor ramazana kadar bitsin ki oruç oruç yollarda sürünmeyeyim hem plakalarım eskidi değiştiriceğim 1 taşla 2 kuş vurmuş olurum beyaz astramın üstünde 59 plakayı görmek istiyorum...

poyrazmehmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
...

kardesım adrese dayalı bılgı sıstemınden dolayı ıkametını oraya aldırman gerekıyor bunun baska yolu varmı bılmıyorum.ıkametını ıstersen aldırırsın memlketıne plaka degısıklıgınden sonra tekrar bulundugun yere getırırsın ne kadar masraf olur onu bılemem

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
samet ben çok araştırdım. mevzu şöyle
benim plakam 34 ama ben adanada yaşıyorum aslende samsunluyum bu nedenle 55 plaka yapmak istiyorum.
trafik müşaviri trafik polisi arkadaşım hatta trafik sigortacısı yeğenim var. ancak hepsi aynı şeyi söylüyor. mevzuhat şöyle.
ben bi ara memlekete gidersem arabayı yeğenimin üzerine satacağım. tabiki yeğenimin ikametgahı samsun olacak. satış yaparken noterde noterci alana soruyor plakayı değiştirmek istiyormusun diye yeğenim evet diyecek otomatikmen plaka 55 olacak. bir gün sonra gideceğiz yeğenim aracı bana geri satacak. arada sadece giden satış masrafları oluyor.

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım abi çok teşekkür ederim ama bu alım satımdan sonra plaka 59 olarak kalıyo değil mi yani o konuda bir sıkıntı yok

vectra_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim plakam 34 ama ben adanada yaşıyorum aslende samsunluyum bu nedenle 55 plaka yapmak istiyorum.
trafik müşaviri trafik polisi arkadaşım hatta trafik sigortacısı yeğenim var. ancak hepsi aynı şeyi söylüyor. mevzuhat şöyle.
ben bi ara memlekete gidersem arabayı yeğenimin üzerine satacağım. tabiki yeğenimin ikametgahı samsun olacak. satış yaparken noterde noterci alana soruyor plakayı değiştirmek istiyormusun diye yeğenim evet diyecek otomatikmen plaka 55 olacak. bir gün sonra gideceğiz yeğenim aracı bana geri satacak. arada sadece giden satış masrafları oluyor.

Şöyle bir durum da var aracın plakası 55 olması için yeğenine sattığın sırada hem noter masrafı hemde ruhsat yaprağı değişeceği için masraf biraz artar diye biliyorum,ayrıca sen tekrar kendi üzerine devir alacağın için tekrar noter masrafın olacak.

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burada bahsedilen alım-satım için ;
plaka 55 olarak değiştiğinde noter masrafı 150 TL.
plaka 55 kalmak şartıyla ikinci satışın noter masrafı 80 TL.

toplam 230 TL ye , 55 plakaya sahip olunabilir. gayet mantıklı bir yöntem

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunun için Samsuna gitmene gerek yok, yeğeninde senin olduğun yere gelebilir. daha ekonomik olur bu yöntem.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence daha kolay bir yöntem var. İkametinizi samsuna taşıyacaksınız. Sonra trafiğe gidip ben aracımın plakasını 55 yapmak istiyorum diyeceksiniz. Ve 55 plaka olacak aracınız. Satışa gerek yok.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence daha kolay bir yöntem var. İkametinizi samsuna taşıyacaksınız. Sonra trafiğe gidip ben aracımın plakasını 55 yapmak istiyorum diyeceksiniz. Ve 55 plaka olacak aracınız. Satışa gerek yok.

yok bu artık bitmiş böyle bir yöntem yok. trafiğe sordum olmaz dediler eskiden varmış 2 sene evvel kalkmış
yoksa hemen halledecektim