Ikame Araç

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
İstanbul daki dolu yağışında ön cam birkaç yerden çatladı ve ön sağ farım kırıldı. Şuan aracım serviste. İkame araç için kasko şirketini aradım (Anadolu sigorta) cam ve far değişimlerinde ikame araç verilmiyor dediler. 19 sayfalık kasko poliçesini tek tek okudum ama bununla ilgili bir şey bulamadım. Tekrar aradığımda sigortayı yapan acenta ile irtibata geçmemi istediler ama acenta bu konuda bilgi sahibi olmadığını söyledi. Bu konuda önerileriniz ve fikirleriniz nelerdir?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Anadolu sigortadan boyle birsey beklemezdim. Hocam ikame arac diye bir bölüm olabilir veya ariza süresi şu kadar gün geçen arızalarda şu kadar gün süreli araç verilir gibi ifadeler olmasi gerekiyor. Dikkatle incelermisiniz merak ettim iyice.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu arada çok geçmiş olsun hocam aracınız için üzüldüm:(

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Kasko poliçelerinde ikame araç teminatı, hasar gören aracın serviste ne kadar kalacağı üzerinden belli bir gün bazında verilmesi şeklindedir. Yani aracınız serviste 48 saatten fazla kalacaksa yerine 2 günlük ikame araç verilir. Hatta bazı sigorta şirketleri bu konuda çok acımasızlar, 1 hafta veya 10 gün sürecek onarım işlemleri için bile en fazla 3 gün ikame araç hizmeti veriyorlar. Zaten eksperin gelip araca bakması tramer sonucunun çıkması ortalama 2 gün sürüyor..

Maalesef fiyatı ucuz olan en full kaskoyu seçiyoruz ama işte sonuç bizim düşündüğümüz gibi çıkmıyor :( en pahalı kaskoda sınırsız gün ikame araç ve konaklama hizmeti var mesela hatta sigortalının 1 yakınını bile kapsıyor konaklama hizmeti...

Yani Kasko poliçesi araç sahibleri için başlı başına bir sorun bence...

Saygılar.

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otocam, ototeyp hasarları nedeniyle veya aracın çalınması hallerinde ikame araç temin edilmeyecektir.İkame araç (pert dahil) ve aracın serviste kalma süresi boyunca ikame araç teminat seçenekleri tercih edildiğinde aracın tam hasar (pert) durumu istisna olmayacaktır.

Yukarıda ki gibi bir madde var. Ön cam burada otocam hasarına giriyor. Ön sağ far değişiminide otocam hasarına sokuyorlar.

Bu madde harici anlaşmalı serviste 48 saatten fazla kalacaksa araba yılda en fazla 2 azami 15 gün ikame araç temin edilir yazıyor. Genişletilmiş kasko aldım birde. Seneye bu konuları inceleyip güzel bir kasko firması seçmeyi planlıyorum. Önerdiğiniz kasko firmalarını şimdiden bekliyorum.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@Berkin hocam malesef kasko şirketlerinin hepsi bu şekilde. Ben kendi kaskomdan örnek söyleyim aracım serviste yatıyorsa ve parça bekliyorsa ikame aracı sadece tamirat süresi kadar veriyor. Örneğin aracın tamir süresi 3 gün ancak parça gelmesi 15 gün sürdü. Kasko bu konuda malesef bana diyorki en çok 3 gün araç verebilirim. @mskirca hocamın söylediği gibi koskaca bir sorun bu iş ve malesef paraya dayandığı için göz yummak zorunda kalıyoruz.