Iç aydinlatma açik kaliyor

mtunc2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 99 model Opel Astra
Aracimda iç aydinlatma tavan lambasi sürekli açik kaliyor.
Farlari yaktiğimda da açik oluyor ve arka sisleri açtiğimda sönüyor.
Arabadan inip araci kilitlediğimde de iç aydinlatma tavan lambasi açik kaliyor. Aküyü biterebileceğinden korkarak tavan lambasini söktüm.
Ustaya götürdüğümde farlari yakan sol taraftaki düğme takiminin tamamen değişmesi gerektiğini söyledi. Fiyati ise yaklaşik olrak 200 tl işcilik hariç. Burayi kendim söküp bakmak istiyorum çünkü usta hiç açip bakmadi bile.
Bu fralari yaktiğimiz bölümün nasil söküleceğini bilen varmi tirnaklari falan nerde nasil sökebilirim, ariza kesin burdanmidir?
Yardimci olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.
şimdiden teşekkürler herkese.

Son düzenleme:

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farları yaktıgınız yerı yanlıskla kendınıze dogru cekmıs olmayasınız ?? farları yaktıgınız yerı kendınıze dogru cekersenız ıc aydınlatma lambaları yanar gerı ıtersenız soner

mtunc2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet biliyorum o şekilde söndüğünü. her türlü ihimali denedim ama dediğim gibi sadece farları yaktığımda arka sisleri yakarsam sönüyor. benim mantığıma göre biyerden şase alıyor.
Farları yaktığım o takımı açabilirsem sanırım kendimde arızayı bulabilirim.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Bu şekilde sökebilirsin ama anahtar grubunda sorun yoktur büyük ihtimalle.
aydınlatmakların bağlı oldugu multitimmer ünitesi var muhtemelen o sorunludur.

78121381jt2.jpg

21126193qc9.jpg

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende vardı.röleye baktım mokia nın dediği yeri söktüm ne yaptıysam olmadı.birgün tesadüf elektronikçi bir arkadaş bindi.sorunumu anlattım ampulü değiştir dedi ama ampul sağlam yanıyor dedim olsun dedi bunun iç direnci düşmüştür dedi gerçektende osram marka orjinal lambasını alıp taktım ondan beridir açık kalma sorunu olmuyor

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sitenin sponsorlarından opel garage ile iletiişme geç, o da seni salih ustaya yönlendirsin, can yakmayan, deneyimli bi opel elektrikçisi ;)