hukuksal bir konu :D

baretta_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opelimi alırken galeriye tempra + para verdim. galeriye satış vekaleti düzenledik. galerici temprayı satarken alıcı aracın satışını üzerine almamış,3 yıl geçmesine rağmen ve ben alıcıya alması konusunda uyarıda bulunmama rağmen satışını almıyor. bu durumda ne yapabilirim? hukuksal bir
dayanağı varmıdır bu işin? galerici ile yaptığımız satış sözleşmesi hukuksal alanda tempranın tüm sorumluluğundan beni kurtarır mı? bilgisi olan varsa paylaşmanızı rica ederim,teşekkürler herkese...

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiğiniz vekalet süresi ne kadardır ve şu an araç sizin malınız olduğu için aracı çektirebilirsiniz ama br avukat daha detaylı açabilir konuyu

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın sahibine " Gel şu zamana kadar devrini al yoksa trafiğe çektireceğim aracı" dediğin zaman tıpış tıpış gelecektir.
Hiç bulaşmamak lazım çetrefilli alış-satışlara.Sen bile tedirdin iken binen nasıl rahat olabiliyor anlamıyorum.

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın sahibine " Gel şu zamana kadar devrini al yoksa trafiğe çektireceğim aracı" dediğin zaman tıpış tıpış gelecektir.
Hiç bulaşmamak lazım çetrefilli alış-satışlara.Sen bile tedirdin iken binen nasıl rahat olabiliyor anlamıyorum.
evet ben böyle insanları hiç anlayamıyorum...

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
benim başıma gelen olayı anlatayım.Aracımı galeriye sattım.Daha sonra aradan 1 yıl geçmesine rağmen aracı sattığım şahısbir türlü devrini almaya gelmedi.Birgün telefon açarak O araç alacağım banka üzerimde araç olduğu için kredi vermiyor.Düşeş bir araç buldum.Kaçırmak istemiyorum.Senin devir masraflarınıda ben karşılayayım su saatte buluşalım dedim.Adam aracı saklayıp ruhsatla geldi.Bende ruhsatı alarak bankaya borcunu yatıracakmış girer gibi yaptım.Oradan kenara saklandım ve adamı arkasından takip ettim.Daha sonra evini örendim.Gece gittim ön ve arka plakalarını kırarak aldım.Daha sonra adam beni fellik fellik aramaya başladı.Yalvardı yakardı binemiyorum arabaya dedi.Adamı 2 ay kadar arabasız(ruhsat-plaka bende.araba onda) bekletikten sonra devrini verdim.

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim başıma gelen olayı anlatayım.Aracımı galeriye sattım.Daha sonra aradan 1 yıl geçmesine rağmen aracı sattığım şahısbir türlü devrini almaya gelmedi.Birgün telefon açarak O araç alacağım banka üzerimde araç olduğu için kredi vermiyor.Düşeş bir araç buldum.Kaçırmak istemiyorum.Senin devir masraflarınıda ben karşılayayım su saatte buluşalım dedim.Adam aracı saklayıp ruhsatla geldi.Bende ruhsatı alarak bankaya borcunu yatıracakmış girer gibi yaptım.Oradan kenara saklandım ve adamı arkasından takip ettim.Daha sonra evini örendim.Gece gittim ön ve arka plakalarını kırarak aldım.Daha sonra adam beni fellik fellik aramaya başladı.Yalvardı yakardı binemiyorum arabaya dedi.Adamı 2 ay kadar arabasız(ruhsat-plaka bende.araba onda) bekletikten sonra devrini verdim.
adama kapak olmuş sıkıysa almasın

migo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opelimi alırken galeriye tempra + para verdim. galeriye satış vekaleti düzenledik. galerici temprayı satarken alıcı aracın satışını üzerine almamış,3 yıl geçmesine rağmen ve ben alıcıya alması konusunda uyarıda bulunmama rağmen satışını almıyor. bu durumda ne yapabilirim? hukuksal bir
dayanağı varmıdır bu işin? galerici ile yaptığımız satış sözleşmesi hukuksal alanda tempranın tüm sorumluluğundan beni kurtarır mı? bilgisi olan varsa paylaşmanızı rica ederim,teşekkürler herkese...

Bence ivedi olarak üzerine almasını sağlayın.Bundan yaklaşık 4 yada 5 yıl önce abimin seneler önce saattığı aracın ölümlü kazaya karışmasından dolayı sigorta şirketi abimi mahkemeye vermişti.Aslında abimin aracı satması takriben 1998 1999 gibi .Noterden satışı yapıyor.Alan kişi trafikte ruhsatı değiştirmiyor.4 yıl sonra ölümlü kazaya sebebiyet veriyor.Aslında ruhsatta noter satış bölümü dolu fakat işgüzar sigorta avukatı satışı alan kişiye ulaşamayınca abime yükleniyor.Bizde evrakları bulamayınca noterin arşivinde 1 gün çalışarak bulabilmiştik.Sanırım Niğde ye gitmişti İstanbul dan mahkeme için.Dediğim gibi aracı derhal üzerine alsın bu arada o aracın vergileride sizde gözüküyordur.

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba ölümlü kaza hırsızlık gibi olaylara karıştığında başınız çok ağrır. İspatlayana durum anlaşılana kadar sizin için sorun olur.

Kesin çözüm.Ya da beni icraya verdiler arabanın üstüne tedbir koyabilirler sen bilirsin haberin olsun falan demenizde etkili olur.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tehlikeli bir durum, senin üzerine olan araç bir suça karışırsa sende ugraşırsın, suçsuz oldugunu kanıtlarsın ama bir sürü prosedürler ugrasırsın, yeni sahibine ulaşma imkanın varsa konusup halletmeye bak

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yukardaki arkadaş gibi adamı bul plakalarını sök. en etkili yöntemdir...
Allah korusun kaza gasp teröre karışırsa başın çok ağrırı...