hoperlörlerden gelen tıkır tıkır ses

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracıma yeni ses sitemi aldım pioneer 6900 teyp magnat tribalxfour limited 1600w anfi kenwod 1200w bass ve kompanent olarak magnat aldım 10 gündür sistem cok güzel calışıyordu fakat bu gün teyibin sesini biraz acınca motor sesini almaya başladı bende meksefe takayım dedim ancak aracı stop edincede bir tıkırtı geliyor hoperlörlerden anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor sesini müzik dinlerkenmi duyuyorsun? Yoksa teybin sesi kısıkkenmi alıyor sesi?

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hem dinlerken hemde kısıkken alıyorum arabayı stop edincede tıkır tıkır ses geliyor

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hem dinlerken hemde kısıkken alıyorum arabayı stop edincede tıkır tıkır ses geliyor

müzik dinlerken aldığın ses hakkında bir şey diyemem. almaması gerekir. Onu iyi bir ustaya gösterin.

teybin sesi kısıkken veya teyp kapalı iken hoparlörlerden tıkır tıkır hafif bir ses geliyorsa bunun sebebi amfinin çalışması amfi açık olduğu için hoparlörlere elektrik gittiği için hoparlörlerinizden ses yapabilir bunun çözümü şudur amfiye giden elektrik kablosuna kolayca ulaşabileceğiniz bir yere anahtar koydurun ve amfiyi istediğiniz zaman açıp kendiniz kapatın teybi dinlemediğiniz zamanlardada hem boş yere elektirik çekmemiş olur amfiniz hemde sesten kurtulursunuz.

Tabi doğal olarak amfiyi kapadığınızda amfiye bağlı olan tüm hoparlörlerinizden seste alamayacaksınız.

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten anfi teyp kapalıyken kapalı oluyor otomatik artı ile açıyorum anfiyi ama 10 gündür böle bir sıkıntı yoktu niye oldu açaba

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki anfi veye hoperlörlerde bir arıza olabilirmi sızce

yasin_35_50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet anfide yada kablolarında,büyük ihtmal kablolarda bende kontak açıkken duyuyorum tıktık ses geliyor saatim çalışıyor gbi ama benmki sigortalıktan geliyor hoparlörlerden geldiğine emnmisin.

Son düzenleme:

yasin_35_50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım senin sorununu bi arkadaşa söyledim mantıklımı bilmiyorum ama rca kablosuna şase çeksin dedi benm önerimde rca ile dc kablon aynı yerden gidyorsa değiştrmen.umarım sorunun düzelir.