Hoparlör Montajı Astra G (Lütfen Yardım Edin)

wertchan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.

Büyük bir hevesle aldığım TS-S20lerimi bağlama konusunda hayal kırıklığına uğradım. Aracımda orta halli bir ses sistemi var. Tesisat şöyle;

SONY CDX GT-450U 4x52 Watt Ana ünite

Pilippo PO-940 1000 watt 4 kanal amfi

Kicker CVX12 1500 Watt - 750 RMS subwoofer.

Birde TS-S20 tweeter aldım. hemen sanayiye gittim ve bağlatmak istediğimi söyledim. Fakat bana amfinin sadece bass seslerini verecek şekilde bağlandığını, tiz hoparlör bağlanamayacağını, bağlanması için tekrardan amfi kablosu çekilmesi gerektiğini söyledi ve bu işlem için 100 TL ücret istedi. Teybe bağlasak dedim, çok çok az ses verir dedi. Eğer amfiye bağlarsam kısa sürede yanma ihtimali oluyormuş ve sorumluluk kabul etmeyeceğini söyledi.

Kafam çok karışık. Ne yapmam gerekiyor fikri olan varsa lütfen paylaşsın. Ön kapı hoparlöründen kablo çekme imkanım var mıdır?

Bazıları ise teybe bağlandığında gayette güzel ses alındığını söylüyor.

Bu arada, aracım ASTRA G 2004. Orjinal hoparlörleri bağlı şuanda üzerinde. Onlardan kablo çekme imkanım var ise nasıl yapabilirim?

Moderatörün son düzenlenenleri:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teypten alın amfiden almaya gerek yok teyp çıkışları iyiyse gayet güzel ses alırsınız.ben bir ara amfiyi sadece bas için kullanıyordum.hoparlörleri amfiye bağlarsanız uyumlu değilse aynen yakabilir kablo bağlantılarını yaparken bile küçük kıvılcımlar çıkıyor.teyp çıkışlarını deneyin gayet güzel ses alırsınız basla birlikte tabi son ses yapamazsınız o kadar

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne demek istediğini anlayamadım :)
philippo 5 kanal amfi bizdede varda kablonun bas ile tiz ile ne alakası varmış.
teypin rca çıkışından kabloları amfiye bağladıktan sonra amfinin üzerinden ayarlanır bas tiz olayı. adam bence sallamış sen başka bir yere git elektronikten anlayan. 100 tl'ye tesisatmı bağlanırmış ayrıca bende 0'dan tesisat bağlattım 20 30 tl birşey verdim işçilik...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Forum Kurallarımız
Amaç: Opel Markasının Kalitesi ve Güvenine paralel şekilde Elit ve Seçkin bir yapıyla, her alanda kurallara uyan aktiviteler yapıp gayriresmilikten uzak olarak Tüm Opel Severler arasında yardımlaşmak...

01- opelim.net'e üye olan kullanıcıların kayıt olurken verdikleri e-mail adreslerinde mutlaka ad ve soyad geçmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelikleri iptal edilecektir. Daha sonradan e-mail düzenlemesi yapan kullanıcılar, eğer e-mail adresleri belirtilen kritere uymuyorsa üyeliği silinecektir... opelim.net'e üye olan kullanıcılar, kendini ÜYE ARŞİVİ başlığı altında tanıtmak zorundadır. Aksi takdirde açtığı konular ve mesajlar silinecek gerekirse kullanıcıya uyarı verilecektir. Forumda yazılan mesajlardan, tamamen mesaj sahibi sorumludur. Şahısların yazdıkları mesaj ve yorumlardan dolayı www.opelim.net hiçbir sorumluluk kabul etmez.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
TS-S20lerimi bağlama konusunda tamırcın haklı suzdurucuz baglarsan yakar anfıde baglatma teyıp cııkısından bagla senı tatmın eder kafaya takılcak konu degıl uzulmene degmez ahmet abı

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ana üniten iyi direk ordan bağlattır abi hiç bir problem yaşamazsın net ses alırsın sıkıntı olmaz

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 tl ye tss 20 leri tekrar mi imal edicekmis o esnaf arkadas? orta halli 20 tl ye bi takim rca kablo alin teypten anfiye baglayin sonra tizleri anfiden baglayin. ama tss leri baglamak icin arada crossever olmasi saglikli olur anfi tizleri yakabilir. teypten de baglanabilir ama anfiden baglansa daha iyi performans alabileceginizi dusunuyorum bu benim gorusum.... bir diger yol ise soyle: anfinin ustunde tek rca kablosunu tum kanallara dagitabilen bi ozellik varsa kabloya da gerek yok. o ozelligi actiginizda diger cikislar aktif olacak ve kanallari ikiser olarak ayri ayri basa tize gore ayarlayabilirsiniz. umarim aciklayici olmusumdur...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
tanesi 5 tl den 2 adet Y kablo alınır
amfiye gelen rca kablosu çoklanır.istenildiği gibi kullanılır.
yanlız 4 kanal amfiyi köprüleyip subwooferı beslemek için kullandılarsa şu an sadece low pass olarak ayarlıdır.bu durumda tss20 leri amfiye girmek işe yaramaz.
bağlantıları görmek lazım.