Hizli gİderken sikiŞtirinca yanik kokusu yardim

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keyİflİ forumlar arkadaŞlar.Şu 10 gÜndÜr araci 3 defa sikiŞtirma gereklİlİĞİm vardi ve araÇ 160-170 km/h hizla İlerlerken aracin İÇİne yanik kokusu gelİyor.yanik kokusu sankİ lastİk yaniĞi ve balata yanik kokusu gİbİ.normal hizlarda 80-120 gİbİ koku yok.ayrica araÇ sikiŞtirdiĞimda 180-200 arasina Çok rahat Çikiyordu.ama Şuan 160 -170 sonrasi Çok aĞir hiz arttiriyor.debrİyaj balatasi dİye dÜŞÜndÜm ama sİzlere sormak İstedİm.
AraÇ
2000 model 1.4 16v corsa gls manuel +lpg

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
söylediklerin baskı balatayı işaret ediyor

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eksoz üzerine sağ damlaması filan var mı? ;)

nasıl yani tam anlayamadım:(
bu arada bu sorun eskişehirden gökova ya gittiğimden beri başladı yol rampalık dağ yolu ve yüküm ağırdı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Araçta yağ kaçağı varsa ve araç hızlandıkça bu kaçak yağ eksoz üzerine gelir ve yanar hali ile o zaman da pis pis kokmaya başlar.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kuvvetle muhtemel debriyaj balatası bitiyor.yüklendiğinde de sıyırmaya başlıyor ve koku yapıyor.

Aracın ilk kalkışında titreme olması,
· Gaz basıldığı halde motor devri artıyor ama araç hızlanmıyorsa,
· Düşük viteste gaza yüklenince araç kendini öne atamıyorsa debriyaj balatası tam anlamıyla bitmiş demektir.
Debriyaj balatası yağlanması denen olayda, vites kutusu iç keçesinden pirizdirek mili üzerinde balataya yağ bulaşabilir. Balata sağlam olsa bile görevini tam olarak yapamaz. Debriyaj pedalına yarım basarak hareket edilirse bir müddet sonra balatadan yanık kokusu gelir.

Durum böyleyse baskı balatanız bitmiştir.

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim değerl arkadaşlar badwet açıklayıcı yorumların için teşekkür ederim.Nidipi hocam sanada ayrıca teşekkür ederim yağ kaçağı vardı biraz anlattığınız aklıma yattı en kısa surede ustama gidip baktırıcam her zaman ki gibi sonucu paylaşıcam.

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
180-200 çok yüksek hızlar.. bizim ülkemizdeki yollarda araçlarda buna müsait değil..