Hiz sabitleyici hk. Yardım Lütfen!

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
Ynt: Hiz sabitleyici hk. Yardım Lütfen!

Hız sabitleyici devredeyken zaten belli bir hızda gidiyorsunuzdur, vites değiştrimek gerkebilir tamam ama hız sabitleyici açıkken 100 KM hız la gidiyorsunuz diyelim neden boşa alıp ayağınızı debriyajden çekme gereği duyuyorsunuz anlamadım, araç boştayken cc nin devreden çıkması gayet normal. CC nin çalışması için aracın viteste ve hareket halinde oması lazım, CC açıkken vitesin boşa alınması normal değil bence :)

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HasanM link' Alıntı:
Hız sabitleyici devredeyken zaten belli bir hızda gidiyorsunuzdur, vites değiştrimek gerkebilir tamam ama hız sabitleyici açıkken 100 KM hız la gidiyorsunuz diyelim neden boşa alıp ayağınızı debriyajden çekme gereği duyuyorsunuz anlamadım, araç boştayken cc nin devreden çıkması gayet normal. CC nin çalışması için aracın viteste ve hareket halinde oması lazım, CC açıkken vitesin boşa alınması normal değil bence :)

Ya diyelim 100 km ile gidiyorum. 500 mt sonra yol ayrımına gideceğim. Boşa atıp yavaşlıyorum işte yakıttan kaçıyorum ve aracı yormadan işte :) 

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Birde farklı bir şey denedim. Aracı giderken boşa attım CC devreden çıktı. Sonra boşta giderken tekrar CC ye aldım yeşil yandı 2,500 devire kadar gaz verdi otomatik sonra devreden çıktı :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Dizellerin ara gaz verip hava atmaya ihtiyacı yok mu? Arabanızın isteklerinin önünü kesmeyin, bırakın ara sıra versin ara gazını. (:)

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aracımda da vites değiştirdiğimde tekrar hafızadaki hıza geri gelmiyor.Her vites değiştirdiğimde direksiyondan sabitleme yapmam gerekiyor.Teknik bir sorun mu acaba?