hız sabitleme devreye alınmıyor

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hız sabitleyici devreye alamadım.İlk başta beyaz ışık yanıyor ve daha sonra set e basıyorum fakat yeşile dönüp devreye girmiyor.Bu arada bu işlemleri yapmadan önce bir kezde olsa frene basıyorum.Bir yerde bilmediğim birşeyler mi var?

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: hız sabitleme devreye alınmıyor

Devreye almaya çalıştığın hız nedir?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Açtığınız zaman frene filan basmayın 30km üstü hıza gelin sonra sadece bir kere set edip bırakın yeşile dönücektir.

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yaklaşık 80 km hızdan yukarı deniyorum.hız sabitlemeye basıyorum beyaz renk geliyor sonra set - yapıyorum yeşil olmuyor ve sabitlemiyor

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hmm ilginç normal prensip gaza basar hızı ayarlarsınız bir kere yukarı itip set ettiğiniz anda gazdan çekersiniz renk değişir.Arabayı hiç başka aracın aküsünden filan sarj ettiniz mi? Birde limitliyici varsa onu dener misiniz onlar çalışıyormu limitliyiciye alıp sonra seti yukarı doğru tutarak hızı arttırın.

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Hmm ilginç normal prensip gaza basar hızı ayarlarsınız bir kere yukarı itip set ettiğiniz anda gazdan çekersiniz renk değişir.Arabayı hiç başka aracın aküsünden filan sarj ettiniz mi? Birde limitliyici varsa onu dener misiniz onlar çalışıyormu limitliyiciye alıp sonra seti yukarı doğru tutarak hızı arttırın.
aracı almaya gittiğimde galeride uzun süre çalıştırılmadığından ve ışıkları yandığından kontak basmamıştı.daha sonra başka aracın aküsünden şarjla çalıştırdılar.bunun ne gibi etkisi olabilir ve nasıl düzeltilebilir? ayrıca bazı arkadaşlar güncelleme yapıldıktan sonra yada fren müşürü tarzında şeyler yazmışlar bu güncelleme serviste nasıl yapılıyor ayrıca maliyetli birşey mi

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim araçlarda dışardan akü dolumu vs yapıldığında elektronik aksam saçmalıyor çok var örneği en önemli belirtisi hız sabitliyici oluyor servise götürün aracınızı sorunu bildirin onlar düzelticeklerdir zor bir işlem değil.
Güncelleme servisler sizi çağırıyor normalde aracınız için yeni güncelleme geldi diye ücretsiz atıyorlar  yada siz gidip sorabilirsiniz.Güncelleme aracı bilgisayar gibi düşünürseniz yeni yazılım yüklüyorlar yani windows 7 varken windows 8 yapıyorlar :) Buda aracın beynini etkilediği için belli değişikler getiriyor veya sorunları kaldırıyor. En kısa zamanda servise gidin hız sabitliyici hallederler :)

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akü bittiginde takviyeyle calistirdiysaniz hiz sabitleyici ariza verio.bunu serviste bilgisayara baglarlar düzeltirler o kadar büyük sorun deil.hatta bunun yaninda 4-5tane daha ariza cikacaktir.önemli bir sorun deil takviye sonrasi genelde arac sapitiyo

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

peki bunun maliyeti ne olur malum servislerde ayrıca normal yetkili opel servisleride bu işlemi yapar mı

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bir ücret alıcaklarını sanmıyorum çünkü galeride yapmışlar gidip söyleyin zaten ilgilenip ücretsiz yaparlar ücret alıcakta birşey yok kolay bir işlem zaten. Normal yetkili derken opelin kendi servisine gidin sanayi opellerine değil