hız gösterge paneli ve radyo gösterge panelinin ışığının renginin sönükleşmesi

galeboris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabama bindim artık soğuktanmıdır yoksa başka birşeymi birtürlü anlayamadım
hız gösterge paneli yani km hız anlık yakıt tüketimini gösteren ekran sanki pili bitmiş gibi çok silik gösteriyor eski canlı kırmızısı yok aynı şekilde radyo gösterge panelininde ışığı rengi sanki gitti ayarlara girip aradım ama bulamadım acaba bozuldumu yoksa ayarlardan gösterge paneli ışığı azaltılıp artırılabiliyormu Please help

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: hız gösterge paneli ve radyo gösterge panelinin ışığının renginin sönükleşmesi

farları actıgın yerde asagı yukarı hareket eden tus var ordan ayar yapılıyor

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: hız gösterge paneli ve radyo gösterge panelinin ışığının renginin sönükleşmesi

+1

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bunu bende bilmiyordum öğrenmiş oldum...

+1000

galeboris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

attalos07 link' Alıntı:
farları actıgın yerde asagı yukarı hareket eden tus var ordan ayar yapılıyor
thnxx hemen gidip kontrol edicem
beni servise gitmekten kurtardın çok sağol

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben o ayarı en yüksekte kullanıyorum gösterge ısıklarını kısma mantıgı nedır kı gunduzlerı kıssak nolucak daha mı az aküden enerjı harcayacak zaten araç hareket halınde.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Ben o ayarı en yüksekte kullanıyorum gösterge ısıklarını kısma mantıgı nedır kı gunduzlerı kıssak nolucak daha mı az aküden enerjı harcayacak zaten araç hareket halınde.

Uzun yolda yada gece sürüşlerinde kısık ayara getirilip sürücünün gözünün yorulmaması ve dikkatinin dağılmaması sağlanıyor.
Ayrıca bazı insanların gözlerinde ışığa karşı hassasiyet olabiliyor. Bu kişileri şiddetli ışık rahatsız ettiğinden kısık ayarda kullanıp daha konforlu bir yolculuk yapabiliyorlar.

Bunların dışında başka bir neden varsa onu bende bilmiyorum.  :)

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Uzun yolda yada gece sürüÖ¾lerinde kısık ayara getirilip sürücünün gözünün yorulmaması ve dikkatinin daÖ°ılmaması saÖ°lanıyor.
Ayrıca bazı insanların gözlerinde ıÖ¾ıÖ°a karÖ¾ı hassasiyet olabiliyor. Bu kiÖ¾ileri Ö¾iddetli ıÖ¾ık rahatsız ettiÖ°inden kısık ayarda kullanıp daha konforlu bir yolculuk yapabiliyorlar.

Bunların dıÖ¾ında baÖ¾ka bir neden varsa onu bende bilmiyorum.  :)
aynen bn de ozellikle gece uzun yolculuklarda isigi kisiyorum yol daha da aydinlanio:)afl olmayinca boyle avutuyoruz kendimizi napalim:)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar seviye ayarı yapılıyor evet ancak çok çok soğuk havalarda araçların elektronik ekranları bir parça sönükleşebilir-yazılar geç yenilenebilir.

Astra da yaşamadım ancak önceki araçlarımda olabiliyordu.

galeboris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Soğuk hava göstergeleri etkilermiki