Hidrolik Krikoya Hangi Yağ

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Başlık da anlaşıldığı üzere arkadaşlar bu krikoya nasıl bir yağ koymak gerek? [MENTION=12186]smihci[/MENTION]

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
standart hd 46 hidrolik yağ. aşağı yukarı tüm pistonlarda kullanılır. iş makineleri vs. ancak oyle ufak miktarda bulabilirmisiniz bilmiyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında eskiden 10 numara yağ kordum ama şimdi pek mantıklı gelmiyor.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
koysanda bişey olmaz abi. hd 46 lar teneke ile satılır acık yag bulabilirsen acıktan koydur ama içindeki yağ ne yağı onuda bilmek lazım. basit bi hidrolik piston oldugu için en güzeli hd46 komple değişsen bile cok tutmaz

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben şişe krikonun eksilen yağını elimde hangi hidrolik yağ varsa (DOT 3 veya 4) onunla tamamlıyorum, şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben şişe krikonun eksilen yağını elimde hangi hidrolik yağ varsa (DOT 3 veya 4) onunla tamamlıyorum, şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.

Abi kolay kolay eksilme yada eskime yapmaz sanırım. Bende olan Kıriko üç tonluk. Epey zamandır var bende. Eski bir kriko vardı bende onda sürekli saçmalıyor idi. Bende o yüzden üç tonluk aldım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben de bir tane 2, bir tane de 3 tonluk şişe krikodan var, 3 tonluk olan çok eski olduğu için birkaç kez yağ takviyesi yapmıştım. Kullandıktan sonra ayar vidasını iyice sıkarsan yağ kaçırmaz, ben önceleri ayar vidasını gevşek (açık konumda) bıraktığım için yağ eksiltiyordu.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben de bir tane 2, bir tane de 3 tonluk şişe krikodan var, 3 tonluk olan çok eski olduğu için birkaç kez yağ takviyesi yapmıştım. Kullandıktan sonra ayar vidasını iyice sıkarsan yağ kaçırmaz, ben önceleri ayar vidasını gevşek (açık konumda) bıraktığım için yağ eksiltiyordu.

Eyvallah abi o zaman bu vida konusuna dikkat edeyim. Şimdilikbir sızıntı filan yok ama olmayacağı anlamına gelmiyor elbet gerçi baktım aadam olmayacak bir kriko daha alırım artık. Çok para da değil neticede.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eyvallah abi o zaman bu vida konusuna dikkat edeyim. Şimdilikbir sızıntı filan yok ama olmayacağı anlamına gelmiyor elbet gerçi baktım aadam olmayacak bir kriko daha alırım artık. Çok para da değil neticede.

Ben bir aralar (Ankara'da) makas krikonun hidrolik tipini görmüştüm, bence bizim arabalar gibi yere yakın olan araçlarda onlar daha kullanışlı olur.

WkagRE.jpg

Ekli dosyalar

• hydraulic-scissor-jack-802.jpg
    hydraulic-scissor-jack-802.jpg
    35.6 KB · Görüntüleme: 3

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
[MENTION=12186]smihci[/MENTION] vay bu ürün harbi güzelmiş. Çevirmeli tipleri ben pek sevmiyorum zaten. Ama bu harbiden güzelmiş.