Hgs opel corsa nereye takılmalı?

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;
Forumda arattım ama bulamadım belkide gözümden kaçtı...
Ben HGS yi kartlı kullanıyordum. Garanti Bankası aracılığı ile etiket aldım. Ancak bu etiketi nereye takmalıyım camda? Siyah noktalı bölgeye taksam geçişte sıkıntı olur mu? Ön camlarımız atermik mi? Ayna arkadasına taksam sıkıntı yaratır mı? Görüşleriniz neler? Eğer kullanan varsa yorum ve foto alırsam sevinirim. Çünkü taktığımız yerden sökünce bozuluyormuş hemen.

sinan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim astrada aynanın tam altı cama yapısık cok çirkinde görünmüyor dışardan bakınca ora olabilir.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kendi aracımda siyah noktalı bölüme yapıştırdım, aynı şekilde yapıştıran çok kişi var hiç bir sıkıntı olmuyor.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıyah bolmelı alanın tam altına yapıstırın camda olması gerekıyor yoksa gormuyor etıketı sıstem

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimki camda bakalım görcez 350/400 km sonra ama hiç içime sinmedi... 5 liraya kıyıp birtane daha etiket alıp onu cd kabına yapıştıram çook gözüme battı hiçte alışılacak gibi durmuyor...

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HGS etiketinizi düzgün bir şekilde aracınızın ön camına yapıştırmak için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Bu işlemden sonra aracınız HGS gişelerinden beklemeden geçiş için kullanıma hazır hale gelecektir. HGS'yi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bazı araçların önce camları metalik film tabaka kaplı olduğundan HGS etiketinizin veya diğer geçiş cihazlarının performansını zayıflatmaktadır. Eğer aracınız aşağıdaki listelenmiş araçlarda biri ise listedeki talimatlara uymanız gerekmektedir. Eğer Kullandığınız araç bu listede yer almıyor ise kurulum için "HGS ETİKET KULLANIMI" bölümündeki talimatlara uymanız gerekmektedir.

AUDI
A8 / S8 hariç tüm modeller : Daha fazla bilgi için AUDI bayinize danışınız.
A8 / S8 1995- 2001 : Araç %100 metalik ön cama sahip olduğundan harici bir etiket kulanılması gerekmektedir. Daha fazla bilgi için AUDI bayinize danışınız.

BMW
"Climate Comfort" seçeneğine sahip modeller : HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için BMW bayinize danışınız.

CITROEN
Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Bu özellik birçok CITROEN modeli için standarttır. HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için CITROEN bayinize danışınız.

FIAT
Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Bu özellik birçok FIAT modeli için standarttır. HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için FIAT bayinize danışınız.

LEXUS
1992 sonrası üretilmiş modeller : Diğer bölümde aynası ön cama monteli araçlar için tanımlı talimatlara uyunuz.
LS400 1990 - 1992 : Metalik ön cama sahip araçlarda harici etiket çözümlerinin kullanılması gerekmektedir. Aracınızın ön camının tipini öğrenmek için LEXUS bayinize danışınız.

MERCEDES-BENZ
A Class : HGS etiketinizi ön camın üst kısmında yer ala siyah noktalı şeritin altındaki alana konumlandırınız.
C180 / 240 / 200; CLK 230; ML Serisi : HGS etiketinizi yağmur ve ışık sensörlerinin sağ veya sol kısmına konumlandırınız. S430 : HGS etiketinizi aynanın arkasındaki ve çevresindeki siyah noktalı alana konumlandırınız.
Diğre tüm modeller : HGS etiketinizi aracın ön cam dikiz aynasının çevresinde, etiket yapıştırmak için ayrılmış özel alana yapıştırınız. Daha fazla bilgi için MERCEDES-BENZ bayinize danışınız.

PEUGEOUT
Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Bu özellik birçok PEUGEOUT modeli için standarttır. HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için PEUGEOUT bayinize danışınız.

RENAULT
Clio Sport (Metalik ön cam opsiyonlu modeller) : HGS etiketinizi aracın ön cam dikiz aynasının altında, etiket yapıştırmak için özel olarak bırakılmış alana yapıştırınız.
Clio Sport (Metalik ön camsız modeller) : HGS etiketinizi aynanın arkasındaki ve çevresindeki siyah noktalı alana konumlandırınız.
Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için RENAULT bayinize danışınız.

etiket.jpg

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boşuna kafanızı takmayın ben HGS etiketimi söktüm, kazıdım, temizledim ve hala
hesabımda para oldugu sürece catır catır hesabımdna para kesiliyor. (bu fikri bana
ptt den biri önerdi) ve hakikaten dogru cıktı. Ama siz yinede kazımayın mazallah
riskli olur. Ben her gecişimizde 148 TL ceza yazmasına karşın, 24 st icinde

http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/

den actıgınız hesapdan kesilen miktarları takip edebilirsiniz

t0eeXyo-1_tn.jpg

neden mi etiket yokken para kesiliyor, yukardai alet OKUMAYADIM mesajını yolluyor
(etiket yok degil), bu durumda ön arka plakaları okuyan kamera okudugu plakadan
hesabınız varmı diye bakıyor ve para varsa düşüyor, o yuzden etiket olsada olmasada
sistem calısıyor (ben o beyin yalancısıyım), sorumluluk size ait.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu yaz yapıştırdım, aynayı tutan zımbırtının 4 parmak altına, 4 kez geçtim otobandan hepsinde okudu... 50 km/s bir hızla geçtim...
Sürücü koltuğundan bakınca gözükmüyor aynanın arkasına denk geldiği için... Dışardan ilk başlarda gözüme takılıyordu rahatsız ediyordu ama şimdi fark etmiyorum bile...

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende takıcam ben garanti bankasından alıcam cama yapıştırdığımda çoğu etkette olduğu gibi beyaz durmuyor önde hgs yazısı görünüyor dışından siyah noktalı kısma takmayı düşündüm ama kimisi oradan okumaz diyor siah noktalı kısma sıfır olacak şekilde cama ypaıştırayım diyorum bakalım artık kartı okutmak zor oluyor çünkü...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapistirdiysaniz kalsin. Ama yapistirmadiysaniz hic ugrasmayin, hesabinizda para oldukca plakadan bulup duser.