herkeze selammm

esclade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada astra h için konuşuyorum diğer opelleri bilemem ama astra h için kulaktan dolma ordan burdan okuduklarım yada duyduklerım değil lpg taktırarak bızzat 35000 km yapmış ve tecrube etmiş birisi olarak dikkate al derım yazık etme aracına..

esclade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
954fireblade arkadaşada ayrıca katılıyorum..buda işin başka bır boyutu..

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir başka boyutu da ben 3 senedir LPG li kullanıyorum 35000 km yaptım hiçbir sorunum yok. Zafira 1.6 105hp twinport
amaç ihtiyaç beklenti konuları yoruma açıktır. Ben sadece aracımın durumunu belirtmek istedim.

umutcuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla dostum ben kesinlikle taktırma derim

nedeninide şu şekilde açıklayayım 2010 model opel astra 1,6 aracıma uzun süren araştırmalar sonucu lpg taktırmaya karar verdim ve taktırdımda.yaklaşım 35000 kilometrelik lpgli kullanımım sonunda (ki bu 35000 kilometrenin her kilometresinde her platformda amanda bu tüp ne güzel bir dalgamaıstroymuş neden daha önce taktırmadım bedavada geziyom hihoho modunda takıldım) ancak 35000 i gördüğümde bir sabah saat gibi motorumdan antin kuntin sesler gelmeye başladığını farkederek soluğu serviste aldım ve acı haber serviste geldi motoru kucağıma almıştım yaklaşım 3500 tllik bir masrafın ardından arabadan soğuyarak aracımı sattım ve gidip sıfır birtane daha aldım totalde ettiğim zarar tüpten elde ettiğim karın çok üzerinde oldu (lpgnin açtığı zararın tamir masrafı,soğuduğum motoru yapılmış aracın satışından ettiğim zarar derken sonuç fena) bilindiği üzere bizim araçların sübapları magnezyum alaşım olarak üretiliyor ve lpgnin yanma odasında ulaştığı ısı değeri benzinden fazla olduğu için benzinin oluşturduğu ısı değerine göre üretilmiş olan sübaplar lpg ile ortalama 0-50000 arasında eriyor (ki malesef bu bilgiyi edindiğimde artık çok geçti) bunlar benim kişisel tecrubelerımdır ve deneyım ile sabittir tüm arkadaşlarım ile paylaşmak ıstedım..

yorumlarınız için teşekkür ederim
geçmiş olsun

umutcuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür

herkeze yorumları için ayrı ayrı :tesk: ederimm..

erol korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir zafira kullanıcsı olarak belirttiğiniz km kullanımı için taktırmamanızı tavsiye ederim.

hayaksisheytan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende çok kararsızım yılda 10 bin yapıyorum anca değermi değmezmi diye düşünüyorum arkadaşın babası veteriner torosu ile 740000 binde motor açtırdı 94 model tüpte 500 600 binlerde görülüyor bu nasıl bişeydir yaw :)
su anda bakıyorum benzin 95 oktan 4,75 gaz aygaz 2,31 büyük ihtimalde yılın 5 6 ayı benzin gazın 2 katındanda yüksek olucak