hayal kırıklığım astra j

abex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim kusura bakmada senin opelde hisse senedinmi var.. ''ustaların çözemediği kronik arıza nedir ya'', burada mekanik, elektronik yada motor arızasından mı bahsediyoruz, gözümle gördüğüm, elimle yoklayıp hissettiğim şey yani:kronik problem ve 3-5 astra j sahibi kişiden aynı şeyleri duyduğum vede son zamanlarda rastlanan sıradan GM işiçilik özentisizliği. al sana link: http://www.opelsizasla.com/forum/konu-artra-j-gicirtilari-trim-sesleri.html yok kazalı, takla atmış, km sıfırlanmış, tecrübe etmemişim... inan bayi yada genel merkezi bu kadar aracı savunmaz. sonra objektif yorumlar...vs.. neyse arkadaşım sen üzülme evet ben ülkedeki en pert aracı özellikle arayarak, expere sokmadan, bir kere bile binmedim aracı öyle aldım, gözlerimde kapalıydı zaten alırken.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman sat aracı.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim kusura bakmada senin opelde hisse senedinmi var.. ''ustaların çözemediği kronik arıza nedir ya'', burada mekanik, elektronik yada motor arızasından mı bahsediyoruz, gözümle gördüğüm, elimle yoklayıp hissettiğim şey yani:kronik problem ve 3-5 astra j sahibi kişiden aynı şeyleri duyduğum vede son zamanlarda rastlanan sıradan GM işiçilik özentisizliği. al sana link: http://www.opelsizasla.com/forum/konu-artra-j-gicirtilari-trim-sesleri.html yok kazalı, takla atmış, km sıfırlanmış, tecrübe etmemişim... inan bayi yada genel merkezi bu kadar aracı savunmaz. sonra objektif yorumlar...vs.. neyse arkadaşım sen üzülme evet ben ülkedeki en pert aracı özellikle arayarak, expere sokmadan, bir kere bile binmedim aracı öyle aldım, gözlerimde kapalıydı zaten alırken.

Kendi açtığın konuyu paylaşmışsın ve o konuda da aynı problemi yaşayanlar ve sorunu çözenler, sorunu nasıl çözeceğin konusunda yeterli bilgiyi vermişler zaten neyi amaçlıyorsunuz ben hakikaten çözemedim. Ayrıca 30 saniyenizi ayırsaydınız bez bant ile çift taraflı bantın birbirinden ne kadar farklı amaçlara hizmet ettiğini görebilirdiniz. Esas siz kusura bakmayın, araştırmaktan yoksun, test etmeden, körü körüne alışveriş yaparsanız sonu böyle olur.

Not: Hayır hisse senedim yok, Opelin sahibiyim. Forumda markayı sattırmak için elimden geleni yapıp, yanı başımda bulunan para sayma makinesiyle günümü gün ediyorum.

abex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendi açtığın konuyu paylaşmışsın ve o konuda da aynı problemi yaşayanlar ve sorunu çözenler, sorunu nasıl çözeceğin konusunda yeterli bilgiyi vermişler zaten neyi amaçlıyorsunuz ben hakikaten çözemedim. Ayrıca 30 saniyenizi ayırsaydınız bez bant ile çift taraflı bantın birbirinden ne kadar farklı amaçlara hizmet ettiğini görebilirdiniz. Esas siz kusura bakmayın, araştırmaktan yoksun, test etmeden, körü körüne alışveriş yaparsanız sonu böyle olur.

Not: Hayır hisse senedim yok, Opelin sahibiyim. Forumda markayı sattırmak için elimden geleni yapıp, yanı başımda bulunan para sayma makinesiyle günümü gün ediyorum.

yoo opelin sahibi olsan negatif pozitif demeden eleştiriyi anlıyacak ve kabullenecek saygı çerçeven olurdu. o çerçeve içerisinde açtığım konuya 1,5 gün içerisinde 3 adet aynı sorunu yaşayan kişilerinde katılması, senin daha önce söylemeye çalıştığın; bunlar senin başına gelmiş markayı kötüleme -ki öyle bir amacım yoktu, bu düşünceni fazlasıyla çürütmeye yeter. son söylediğine cevap verip daha fazla yazmıyacam; bant olayı falan, sapa yolara gerek yok dostum gel düz gidelim, ben şöyle özetliyeyim ve şuana kadar yaptığımız yazışmada yeni astra j sahibi olacaklara referans olsun.
Bi ürün aldığında o ürünü zamanla bazı artı ve eksi yönlerini görürsün hatta daha sonra yasal süre koymuşlar ki iade değişim için, bende burada zamanla tecrübelerim dahilinde üründeki eksi yönleri yazdım. mesela kadran üst şapkası ve konsol bileşenleri hangi astra j olursa olsun montaj tekniğinden dolayı gıcırdıyor sende yoksa emin ol bir gün ses yapacak..sen şu soruyu kendine sor; ben tam aksini söyleyip gereğinden fazla övseydim aynı tepkiyi gösterirmiydin..

eskileri:arabada trim sesleri 6 senelik opel markası için fazla, atmosferikte olsa mudaillerine göre hantal motor ve fazla tonaj, rüzgar sesi..
artıları: konfor, azda olsa uçan halı hissi, tokluk

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yoo opelin sahibi olsan negatif pozitif demeden eleştiriyi anlıyacak ve kabullenecek saygı çerçeven olurdu. o çerçeve içerisinde açtığım konuya 1,5 gün içerisinde 3 adet aynı sorunu yaşayan kişilerinde katılması, senin daha önce söylemeye çalıştığın; bunlar senin başına gelmiş markayı kötüleme -ki öyle bir amacım yoktu, bu düşünceni fazlasıyla çürütmeye yeter. son söylediğine cevap verip daha fazla yazmıyacam; bant olayı falan, sapa yolara gerek yok dostum gel düz gidelim, ben şöyle özetliyeyim ve şuana kadar yaptığımız yazışmada yeni astra j sahibi olacaklara referans olsun.
Bi ürün aldığında o ürünü zamanla bazı artı ve eksi yönlerini görürsün hatta daha sonra yasal süre koymuşlar ki iade değişim için, bende burada zamanla tecrübelerim dahilinde üründeki eksi yönleri yazdım. mesela kadran üst şapkası ve konsol bileşenleri hangi astra j olursa olsun montaj tekniğinden dolayı gıcırdıyor sende yoksa emin ol bir gün ses yapacak..sen şu soruyu kendine sor; ben tam aksini söyleyip gereğinden fazla övseydim aynı tepkiyi gösterirmiydin..

eskileri:arabada trim sesleri 6 senelik opel markası için fazla, atmosferikte olsa mudaillerine göre hantal motor ve fazla tonaj, rüzgar sesi..
artıları: konfor, azda olsa uçan halı hissi, tokluk

Opelden hisse senedin var mı dedikten sonra bana saygı çerçevesinden bahsetmeniz normal değil.

İkili tartışmaya sebep olacak bir cümle kullanıyorsunuz ve cevap verdiğim zaman da bana saygıdan söz ediyorsunuz. Yazdıklarınızı bence tekrar okuyun. O forumdaki 3 kişinin aynı sorunu yaşadığını beyan etmesine karşılık aracın üretiminde hata olduğuna kanaat getiriyorsunuz da, bu forum üyelerinin ortaya koyduğu, aracın geçmişte hor kullanılmış olabileceğine dair düşüncelerine neden körü körüne itiraz ediyorsunuz.

Hor kullanılmış bir aracı satın almış olabilirsiniz, ağır hasar almış bir aracı da satın almış olabilirsiniz. Araçta sıfır hata ve sıfır kusur da olsa bu seslerin sebebini parçaların kalitesizliğine de bağlayabilirsiniz. Sonuç olarak yanlış bir seçim yapmışsınız ve yanlış seçim yapmayı kendinize yakıştırmıyor oluşunuzdan problemi kendinizde aramak yerine kolaya kaçıp tüm sorumluluğu markaya yüklüyorsunuz.

Burada aracına aşık bir sürü Opel kullanıcısı var, bu arkadaşların yorumlarını gördüğüm zaman ne demem gerekiyor, hayır arkadaşım abartıyorsun Opel o kadar kaliteli bir araba değil, gereksiz övüyorsun mu demeliyim? O adamlar Opel' den çok daha iyi markalar olduğundan habersizler mi ya da insanların ellerindeki ile yetinip onunla mutlu olmasının nesine itiraz edeyim?

Test sürüşündeki amaç nedir?

Siz, arabaya binersiniz ve ilk önce etrafınıza bakarsınız. Daha sonra iç aksamda kullanılan plastiğin kalitesini ve işçiliği incelersiniz. Daha sonra kontağı çevirip aracı çalıştırıp sürüşe başlarsınız. Test sürüşü sırasında 1. ve 2. viteste cansız olup 80' den sonra canlandığını fark edip başlangıç noktasına döndükten sonra; bu aracın isteklerimi karşılamayacağını fark ettim ve almak istemiyorum diyerek satıcı ile ayrılırsınız.

Ya da, bir aceleye getirilen bir alışveriş sonucunda araçta sürpriz problemlerle karşılaştınız diyelim, insanlık halidir olabilir. Bu durumda ise, arkadaşlar ben böyle böyle bir acele sonucu hata yaparak Astra J aldım. Bu araçta şu şu problemler karşıma çıktı ama çözersem araç gerçekten keyif verecek, ama bilmiyorum yardım eder misiniz diye bir başlık açsaydınız, emin olun pek çok arkadaş size vakit ayırıp yardım edecekti. Bu açıklama karşısında da size, acele etmeseydiniz bize ne diyenin karşısına, adam almış bir kere, bize yakışan ona yardım etmektir şeklinde karşısına dikilmezsem benim adım da Muzaffer değil, derdim.

Allah işinizi gücünüzü rast getirsin. Umarım en kısa zamanda parayı basar hayalinizdeki performansı, konforu ve kaliteyi tek çatı altında toplayan markalara binersiniz.

Herhangi bir saygısızlık ettiysem de özür dilerim.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Sat kurtul...

Son düzenleme: