Havalandırmadan giren toz toprak

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aracımın havalandırma deliklerinin bulunduğu camın önü yaşadığım yerdeki bol miktardaki çam ağaçlarından dökülen tomurcuklarla ve iğne yapraklarla dolup taşıyor. Hava çoğunlukla rüzgarlı olduğundan normalden çok fazla birikiyor ve rüzgarla oradan atılamıyor. Polen filtresi sürekli değişmesine rağmen tam yerine oturtulmaması gibi nedenlerle içeriye parçalanmış şekilde geliyor bu parçacıklar. Bugün camın önündeki fitili söküp hava girişini inceledim ve dev gibi aralıkları bulunan bir tel gördüm ağız kısmında. Aklıma bu kısma takacağım biraz daha sık bir malzemeyle sorunu baştan çözmek. Sizce nasıl olur ? Ya da filtre olarak ne kullanabilirim bu kısımda? çok büyük bir giriş değil. 20x7,5 cm gibi bir giriş.
dsc01225ov.jpg

26yaver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Izgaraların altına 2veya 3mm lik bir sünger veya elyaf koyarsan sorun kalmaz sanırım.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
abi ince süngerler satılır kumaşcılarda metresni 1 tlye alıyorum akvaryum filtresi için ondan alınıp güzelce kapatılabilir ne toz nede yaprak girer

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de arkadaş elyaf olur dedi ama hangisi daha mantıklı acaba? sünger kalın gelmez mi?