Havalandırmadan gelen kötü koku.

yuxel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Havalandırmadan gelen kötü koku.

Aynı koku bende de var. Sıfır araç. İlk günden itibaren kontağı kapatmadan önce 5 dk kadar klima kapalı şekilde kanalları temizlememe rağmen koku oluştu. Çözüm bulan oldu mu?

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam o koku için aracın bütün kanallarına sıkmadığım kalmadı, modacar klima temizleme spreyi, koku bombası hatta balata spreyi bile sıktım, bi köpük temin edemedim koku azaldı fakat geçmedi. Polen filtresini söktüm ışıkla hava yolunu kontrol ettim toz kaplı heryer, elimin ulaştığı yerleri sildim ama kanala ulaşılamıyor kapaklar engel oluyor. Dışardaki hava giriş bölümünü söküp oradan temizlemek lazım. Araç eğer tozlu biyerde uzun süre beklediyse klima hava girişide kirlenmiş olabilir oraları bi elden geçirmek lazım. Klima iç sirkülasyonda deneyin koku yapmıyorsa dediğim yerleri temizlemek lazım.

yuxel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracım daha 2 aylık. Koku yapması çok ilginç. Serviste kanalları temizleyelim diyor. Dediğin gibi iç havayı kullanmayı deneyeceğim. Sonucu paylaşırım.

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Acaba aracı siz almadan nerede muhafaza ettiler orda ne kadar bekledi. Ben aldığımda aracı gösterdiler arazinin ortasındaydı açık alan orda ne kadar bekledi bilmiyorum ama ilk zamanlar koku yoktu sonradan çıktı.

yuxel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç 1 hafta kadar bekledi. Kapalı garajda. 10 km'de idi. İlk başta bende de hiç koku yoktu. Sonradan oldu. Geçen haftaya göre azaldı sanki.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nemin oluşturduğu bakteriden dolayı yapıyor. Araba yıkama yerlerinde Sonax, autowax gibi yerlerde ozon temiziliği yapılıyor bu bir alternatif. Ama kendinizde yapabilirsiniz.

En güzeli polen filtresini sökün, antibakterial klima temizleyici alın (vanasına basıp arabanın içerisine bırakılanlardan) arabanın içine anlatıldığı gibi yerleştirin ve uygulamay gerçekeleştirin. Sonra yeni karbonlu GM veya Bosch gibi kaliteli bir polen alıp takınız. Eğer isterseniz polen filtresini taktıptak sonra bir uygulama daha yapıp işlemi yeni polen filtresi takılıyken uygulayabilirisniz. Uzun bir süre temiz kalıyor.

Aracanız yeni olduğu için garanti kapsamında yapılması lazım ama emin olun boşuna okadar yol yapmayın.

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bonexxx' Alıntı:
Nemin oluşturduğu bakteriden dolayı yapıyor. Araba yıkama yerlerinde Sonax, autowax gibi yerlerde ozon temiziliği yapılıyor bu bir alternatif. Ama kendinizde yapabilirsiniz.

En güzeli polen filtresini sökün, antibakterial klima temizleyici alın (vanasına basıp arabanın içerisine bırakılanlardan) arabanın içine anlatıldığı gibi yerleştirin ve uygulamay gerçekeleştirin. Sonra yeni karbonlu GM veya Bosch gibi kaliteli bir polen alıp takınız. Eğer isterseniz polen filtresini taktıptak sonra bir uygulama daha yapıp işlemi yeni polen filtresi takılıyken uygulayabilirisniz. Uzun bir süre temiz kalıyor.

Aracanız yeni olduğu için garanti kapsamında yapılması lazım ama emin olun boşuna okadar yol yapmayın.

Tarif ettiğiniz koku bombası Eğer kanallar baktari yapmışsa veya toz yapışmıssa kanallara pek faydası olmuyor önce kokusu geçiyor 2 hafta sürmüyor

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet dediğiniz gibi tozu temizlemez, kanallardaki koku oluşturan bakterileri öldürür ama. Kanallar için hortumlu köpükler satılıyor. Kanalları onunla temizleyebilirsiniz ama ben çok randımanlı bulmadım uygulamıştım bir kere. Hortumun düzgün olmasına dikkat etmek lazım yoksa kıvrılıyor. Bir sefer 2 koku bombası kullanmıştım. Tekini filtre değişimi yaptıktan sonra uyguladım baya etkili olmuştu. Yaz mevsimi başında ve sonunda uygulamak faydalı olur sanırım.

Bir ara opelde 99TL klima tamizliği bakımı vardı bitmediğse düşünebilirsiniz.