Hava Yastığı Servis İkazı

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabam ilk kez 20-25 gün önce bu uyarıyı verdi işlerim olduğu için servise gidemedim daha sonra kendiliğinden ikaz bir daha çıkmadı. Fakat dün aynı ikazı tekrar verince direk servise gittim aracı bilgisayara bağladılar sorunun ön koltukların altındaki soketlerden (?) kaynaklandığını söylediler, bende aracı güneşin altında bıraktığımı falan anlatınca teşhis konmuş oldu, aşırı sıcaktan soketlerde gevşeme falan oluyormuş, eğer böyle bir ikazla karşılaşırsanız bilginiz olsun...

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Hava Yastığı Servis İkazı

Aracımı sürekli güneş altında bırakıyorum ancak böyle bir problemle karşılaşmadım Sn. Çellocu.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
Aracımı sürekli güneş altında bırakıyorum ancak böyle bir problemle karşılaşmadım Sn. ևellocu.

Karşılaşmamanız ne güzel  :), zaten her araçta olacak diye bir durum söz konusu değil, eğer bir arkadaşımız böyle bir sorun yaşarsa fikir olsun diye belirttim..

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çellocu link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=2128.msg43821#msg43821 date=1313664551]
Aracımı sürekli güneş altında bırakıyorum ancak böyle bir problemle karşılaşmadım Sn. ևellocu.

Karşılaşmamanız ne güzel  :), zaten her araçta olacak diye bir durum söz konusu değil, eğer bir arkadaşımız böyle bir sorun yaşarsa fikir olsun diye belirttim..
[/quote]

Teşekkür ederiz  :) İyice kontrol ettirseydiniz airbag olayları hayati konu olduğundan atlanmaması gereken bir nokta. Araçlarımızda da bir sürü soket olduğunu düşünürsek sıcaklardan gevşeme saptaması bana pek mantıklı gelmedi. 002tuhaff

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
[quote author=çellocu link=topic=2128.msg43824#msg43824 date=1313665177]
[quote author=thejazz link=topic=2128.msg43821#msg43821 date=1313664551]

[/quote]

Teşekkür ederiz  :) İyice kontrol ettirseydiniz airbag olayları hayati konu olduğundan atlanmaması gereken bir nokta. Araçlarımızda da bir sürü soket olduğunu düşünürsek sıcaklardan gevşeme saptaması bana pek mantıklı gelmedi. 002tuhaff
[/quote]

Haklısınız airbag çok önemli bir konu, fakat serviste aracı bilgisayara bağladılar ve bu yönde bir açıklama yaptılar.. arac güneş altında iken içerisinin sıcaklığı 50-55 dereceyi bulur buda soketleri etkileyebilir dediler

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, inşallah bir daha tekrarlamaz.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağolun, inşallah..

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçm,ş olsun yanlız bana biraz kendilerinden kaynaklanan sorunda siz güneş diyince üstüne atlamışlar gibi geldi ama sorun düzeldiyse problem yok

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Haklısınız belkide montaj aşamasından (kendilerinden kaynaklanan sorun) doğan bir sıkıntıydı, şimdilik düzeldi..

aahhmmeett60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimde çıkmıştı ilk aldığım zamanlarda arabayı 2 ay kadar yatırmıştım kardeşimde içinde müzik dinleyince akü boşalmış akü boş halde kontağı açtığımda bu uyarıyı vermişti daha sonra hiç vermedi herhalde aküden kaynaklanıyodu