hava soğudu , motorun sesi garipleşti

lasthell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son 10 gündür aracım garip çalışmaya başladı , motordan değişik bir ses geliyor (tısssss , böyle çıngıraklı yılan sesi gibi bi ses :D ) ;fakat morotun çalışmasında sesden başka bir farklılık yok(titreme vs.) ,son zamanlarda soğuk havalarda böyle çalışmaya başladı , servise götürmeyede üşeniyorum , sizce sorun ne olabilir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim , bu arada araç dizel...

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk çalıştırmadan 5 dk sonra falan gidiyomu bu ses? yoksa devammı ediyo

lasthell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sesi ilk farkettiğimde arabayı uzun kullanmıştım 2 saat sonra eve geldiğimde sesin kesildiği gördüm;ama dün 15 dk lık kısa mesafede kulladım döndüğümde ses devam ediyordu

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dizel araç motoru ısıtmadan hareket etme 1-2 dk rölantide ısıt ses düzelince hareket et

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
soğuk havalarda geç marş alma ses yapma gibi problemler tüm motorlarda olur dizelde normaldede ses fazla geldiği için motordan soğuktan dahada artmıştır korkmanıza gerek yok ısınınca gider çünkü bütün araçlarda bu ses olur benm benzinli aracım benimkisindede var

hakan_yucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen bende farkettim son günlerde resmen traktör gibi ses çıkarıyto cdti,sabahları sessizlikte daha çok duyuluyor ancak ısındıktan sonra geçiyo.

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son 10 gündür aracım garip çalışmaya başladı , motordan değişik bir ses geliyor (tısssss , böyle çıngıraklı yılan sesi gibi bi ses :D ) ;fakat morotun çalışmasında sesden başka bir farklılık yok(titreme vs.) ,son zamanlarda soğuk havalarda böyle çalışmaya başladı , servise götürmeyede üşeniyorum , sizce sorun ne olabilir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim , bu arada araç dizel...

Aynı ses bende de oluyor. Sanırım kayışın ıslanmasından veya nemlenmesinden kaynaklanan bir sorun.

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son günlerde benimde aynı öyle traktör gibi sanki motor suyun içinde çalışıyo tır tır tır sinir bozucu bide tüp olduiğu için tekliyo ilk başta gaz beyni ısınmadığı zaman sonra süper sorunsuz gidiyo ama hatta haftasonu ankaradaydım servis lambası yandı durup dururken araba ısınınca söndü dahada yanmadı :)