Hava filitrem modifiye gibi oldu :) birde motordan bir ses geliyor :( yardim ltfen...

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallahi benimki corsa, 1 tane kutu var :) aciyosun icinde hava filtresi var kaldiriosun altinda koca bir delik var :) baskada bise yok...Simdi gidipte bir bakayim gunduz gozuyle...Tekrar sagol..

Bu arada su zincir sesi ile ilgili bilgisi olan varmi,bu zincir seti diyemi gecer yedek parcaciya fiyatini soracagimda ne diye sorayim...

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baktim, ne hava filtresinde nede borularda vs. bi gariplik yok....acaba diyorum son 3-4 gundur ankara gunduz bile eksi 6-7 derece oluyor soguktan dolayi motor sesi artmis olabilirmi? ama 2000 deviri gecince cikiyor..

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet corsa cdti ların en önemli özelliği zincirli olması hani bazı sitelerde deniyor opel motoru fiattan aldı die işte fiatta kendince avunuyor yazık bilmiolarki fiat ve gmnin ortak kurduğu powertrainden ortaklaşa bi proje ama gm daha ağır basıyor doğal olarak opelde zincir bi gelenek
cadillac gibi uçar bmw gibi sokar opel gibi çarparım (şimşek şeklinden ötürü) :) :good:
ya sesi yazcaktım unuttum zincirin sebep olması muhtemel bazen bende de oluo ama anlam veremedim rolanti devri düşünce ses kesilio ilk çalıştırmada ama dediğin gibi çok soğuk olduğu zamanlar diğer ses için bişi diyemicem ama egzozda olabilir üflüodur

coskuncalskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar,
corsa cdti model arabam var normalde devir saati 2 civarindayken arac cok rahat gidiyordu,ses fln yoktu son 3-4 gundur devir 2 oldumu bir ses geliyor cok rahatsiz etmiyor hatta guzel bile olmus ama killandim yinede,sanki hava filtresini modifiye etmissinde basinca bi ses cikarya onun gibi bir ses,ama cok fazla degil birde ses duyuluyorken ayagimi gazdan cekince ses giderek azaliyor ve duruyor yahu sanki pervane donuyor gibi...bu ne olaki?

birde motor calisirken motordan bir ses geliyor boyle KIYIR KIYIR ince bi ses,ama araba isininca yani yarim saat kullansam ses fln kalmiyor,bunu ustaya sordum "senin aracta triger yerine zincir var o sogukta genlesip boyle ses yapiodur dedi",dogrumudur,onemli bi sorunmudur bilen varmi? arac 71000de henuz zincir degismedi...usta da demedi getir bi zincirine bakalim belki degismek gerekir falan...

anlattığınıza göre büyük bir ihtimal trigerden geliyor triger zincirinin değişim km'sini bilmiyorum ama triger kayışına göre değişme zamanı gelmiş geçmiş bile