Hava filitrem modifiye gibi oldu :) birde motordan bir ses geliyor :( yardim ltfen...

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar,
corsa cdti model arabam var normalde devir saati 2 civarindayken arac cok rahat gidiyordu,ses fln yoktu son 3-4 gundur devir 2 oldumu bir ses geliyor cok rahatsiz etmiyor hatta guzel bile olmus ama killandim yinede,sanki hava filtresini modifiye etmissinde basinca bi ses cikarya onun gibi bir ses,ama cok fazla degil birde ses duyuluyorken ayagimi gazdan cekince ses giderek azaliyor ve duruyor yahu sanki pervane donuyor gibi...bu ne olaki?

birde motor calisirken motordan bir ses geliyor boyle KIYIR KIYIR ince bi ses,ama araba isininca yani yarim saat kullansam ses fln kalmiyor,bunu ustaya sordum "senin aracta triger yerine zincir var o sogukta genlesip boyle ses yapiodur dedi",dogrumudur,onemli bi sorunmudur bilen varmi? arac 71000de henuz zincir degismedi...usta da demedi getir bi zincirine bakalim belki degismek gerekir falan...

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hehe vallahi olabilir ama nerden anlicam oyle bise olduysa,yani rahatsiz edici olmazmi delinince... vede diyelimki 5. viteste 90ile deviri 1.5-2 arasinda tutalim ses YOK...nedir bu yahu

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava filtresi kutusunun tırnaklarından birkaçı açılmış ve hava kaçırıyor olabilir onu kontrol et. egzozda delik olabilr ama o zaman gaza bas çek pat pat die ses gelir.

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pat pat fln yok,dedigin olay olabilir...sabah bir bakayim...15gun once fln hava filitresini deistirmistim,acaba biseymi olduki en iyisi acipta bi bakmak degilmi...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni değiştirdeysen düzgün kapatmamış olabilirler bir kontrol et. pat pat diye ses gelmiyorsa gazdan ayağını çektiğinde egzoz patlamamıştır büyük ihtimalle.

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendim degistirmistim :) iyi kapattigimida dusunuyorum acaba yanlismi yerlestirdim yaw,tersi duzu fln varmi bunun,ama 15gun oldu degiseli bu ses 2-3 gundur var...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
filtreyi koyarken yönü var tabi. birde hava filtresinin susturucu boruları var vectrada 1 hava girişi 2 tane de susturucu borusu var belki onlar yerinden çıktıysa da ses yapar.