Hava Debimetresinin temizliği..!! (Resimli)

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbrahim bey aracınızın motor kompartmanı resmi ekte...

Ustamında dediği gibi motorun emdiği hava, bu sistemlerde hava debimetresi ile değil manifold basınç sensörü vasıtasıyla ölçülüyor..

Arkadaşım yanlış bilgi veriyosun. emilen hava, manifold basınç sensörü ile değil, hava emiş sıcaklık sensörü ile ile ölçülür. Dikkat edersen Astramm da böyle diyor. Basınç sensörü basıncı ölçer. Dolayısıyla verdiğin resimde de bu sensör yok.
Selamlarımla..

Son düzenleme:

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havadebimetresini temizlenmesi belirgin bir performans ve yakıt tasrrufu sağlıyor.yalnız temizlediğiniz kiyasal malzeme çok önemlidir yoksa sensörün üzerinde bulunan film tabakaya zarar verebilir..bundanda haberiniz olsun.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seninki ince çalışma olur ozaman.bişey diyemem.

timuti79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi arkadaşta 95 corsa gsi alsı (patlak tabi:))çok uğraştı motor falan yaptırdı bi hava debimetresi kaldı, 500 civarı birşey demişler, son o kaldı, öle 80-100 Eur olmaması lazım, denemeden önce riski iyi değerlendirmek lazım derim
PS: ben kendim denemektense bilene gitmeyi tercih edeceğim, yazıda emeği geçenlere teşekkürler.

hamitgurun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustalar size şöyle bir sorum olacak konu biraz eski ama opel astra 1.7 dizel h var debimetreyi temizlemeden önce bayır yukarı çekiş hiç yok denecek kadar azdı temizliği resimlerde göründüğü gibi yaptık hava ile temizledik kullandık bir depo ile 800 km yol yapıyordu şehiriçi şimdi 600 bile olmuyor çekiş çok güzel ama yakıt nerdeyse %30 dan fazla arttı bunun ortasını nasıl buluruz hem normal çekiş hemde normal yakıt için nasıl ayarlayabiliriz yardım ederseniz sevinirim

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tebrikler debimetreyi bozmuşsun

cafergoze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Problem ilerlemişse temizlik kurtarmıyor zaten..Ama yüzlerce araba bu şekilde yoluna devam ediyor..Özellikle dizeller..Hatta özellikle 1.3 CDTI corsa combo lar..Ben bu operasyonun faydalı olduğunundan emin olmasam buraya yazmam..Bozulma falanda hikaye..Öyle yok o spray deydi yok yere düştü diye bozulacak parçalar değil onlar..

ustam yanılmıyorsam benim başıma geldi bu arza araçta ilk belirtisi geç çalışma çekiş düşüklügü en son aşamasıda ayagını gazdan çeker çekmez stop etmesi.

hamitgurun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bi hava tutma ile bozulabilecek bir parçamıdır bu debimetre çekişte sorun yok sadece çok yakıyor sorun bu