hava debimetre temizliği (maf sensor)

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kötü marka bi açık hava filitresi kullandığımdan dolayı akışmetrenin kirlendiğini düşünüyorum. internette gezerken bu temizliği yapabilecek özel bir sprey gördüm. illa bunun gibi temzileyici spreylermi kullanmak lazım yoksa balata spreyi yada wd 40 gibi şeyler kullanılırmı nasıl temizlenir yardımcı olursanız sevinirim.
adszpr9.png

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla havayla temizleniyo yağlama filan yapma iytice bozarsın 300 ytl nin üzerinde

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
elektronikçilerde bulabileceğin DEVRE TEMİZLEME SPREYİ ile temizleyebilirsin.. iç kısımda termistör yani sıcaklığı ölçen elekt. parça bulunur sakın ona hasar verme..sprey ile temizle ve yerine tekrar tak..

timuti79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar WD40 ile temizledim ama ucu delik torx tornavida bulamadıgım için sokmeden temizlemek zorunda kaldım, yine de işe yaradı. açık filtre temizliği + debimetre temizliği = canavar çekiş:)

mustafacek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bu debimetre 2001 astra g (z16motor) de var mı acaba varsa motorun hangi kısmında hava filtresinin borusunda bi sensör var omu oluyo

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
hava tutarak temizlenmiyor bildiğim kadariyla balata spreyi hiç sıkmayin geçenlerde bende öyle yapayim dedim ustam uyardi beni hassas bozarsin demişti celalettinin dediği devre temizleme spreyi mantikli geldi ama yinede iyi araştirmadan kurcalamayın boşuna yenisini almayin