Hata kodları ve sorunlarrrr

srTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aracım 1,3 cdti astra h. aracımı sabah ılk calıstırdıgım da hemen hareket edersem gaz yememe sorunu yasıyorum . bıraz bekledıkten sonra hareket edınce 1 inci vitese zar zor gecırıyorum. neyse motor ısınıyo fln vıtes gecısı rahatlıyo fakat tatlı veyahut hafıf bı rampada arac YIGILIYO 3 ten 2 ye 2 den 1 e kadar dusuruyorum vıtesı. bu neden kaynaklanabılır.

ve bu gun hata koduna bakayım dedım 2 adet kod verdı bana ve Arıza ısıgını yanıp sondugunu gordum bu kodları verırken. (şu sureklı yanan arıza ısıgı )
birincisi 40061
ıkıncısı 68304

arastırma yaptıgımda buji ve egr hatalarının oldugunu gordum.
ve arastırma yaptıgımda yıne 1,3 astra h kasalarda egrnın ıptal edılebılecegını okudum. ne yapmam gereklı arkadaslar . yardımcı olabılırmısınız.
sımdıden herkese cok tesekkur ederım

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Isıtma bujilerini kontrol et, hata olanı değiştirirsen sabah ilk marşın düzelecektir.
Egr yi önce bir temizletin. Ondan sonra hata devam ederse değişim veya iptal yapın.

srTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Isıtma bujilerini kontrol et, hata olanı değiştirirsen sabah ilk marşın düzelecektir.
Egr yi önce bir temizletin. Ondan sonra hata devam ederse değişim veya iptal yapın.

Teşekkür ederim Emre bey cevabiniz icin.
Eger egr yi iptal ettirirsek bi sıkıntı olabilirmi

kalite24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım astra 2000 cd .arıza kodu:p1405 çözüm ne olabilir.bu hata kodunun gerçek açılımı nedir?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

srTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrardan selam arkadaslar.
aracim hata kodlari veriyodu. egr valfi ve kizdirma bujisi hatalari. Ustama gittim. Egr nin fisini cektirdim onda sikinti yok ( halen hata vermesinde yani ) . Bujileri degistirdik ama o hala hata veriyor ( 68304) ve yeni bir kod olustu
40304 egzoz gazi devirdaim hatasi olarak buldum nette. Dogrumudur bilmiyorum. Nedir nasıl hata giderilir aCaba. Yardimci olursaniz sevinirim tekrardan. Tesekkurler simdideb