Hasar kaydı sorgulaması

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Galericilerin yeni oyunu, bilgilerin girilmesinin gecikmesini bilemem ama; eğer ki galerici aracı üstüne almışsa ve hasarlıysa plaka değişimiyle birlikte satış yapıldığında plakadan tramer sorgusu temiz çıkıyor diye biliyorum. Bu olay çakma hasar kaydı da olabilir.

marmarislife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben elden aldım işte aracı.galeriden almadım.aracı 21.250 ye aldım polis memuru bi abimizden oda aracı ankaradan almış trafik takipçimize tekrar sorgulattım araç temiz çıkıyo arkadas böyle bişey varmı ya ama benim şasi numarası W0 la başlıyor şasi numarası WO şasi numaralı bi araç buldu şasi numarasında bir karışıklık olupta benim aracın üzerine kayıt geçme durumu olabilirmi acaba ? deli deli işler beni buluyo arkadas ya

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben elden aldım işte aracı.galeriden almadım.aracı 21.250 ye aldım polis memuru bi abimizden oda aracı ankaradan almış trafik takipçimize tekrar sorgulattım araç temiz çıkıyo arkadas böyle bişey varmı ya ama benim şasi numarası W0 la başlıyor şasi numarası WO şasi numaralı bi araç buldu şasi numarasında bir karışıklık olupta benim aracın üzerine kayıt geçme durumu olabilirmi acaba ? deli deli işler beni buluyo arkadas ya

ruhsattakiyle aracın üstündeki şasi aynı mı eminmisin ?
ya 0 yada O ikisinden biri karışıklık olmasın diye kullanılmıyor şasi numaralarında..

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonradan çıkan hasar kayıtları muhtemelen arabanın şimdiki plakasının eski sahibine ait olabilir. Anladığım kadarıyla 06 plakalı olan aracı bodrumda 48 plakaya çevirdin ve çıkma plaka seçerek trafikte adına tescil ettirdin. Aldığın plakanın üzerinde olan eski aracın hasar kayıtları şimdi sen plakadan sorgulama yaptırdığında telefonuna geliyor.

Kesin sonuç için yalnızca şase ve motor numarası üzerinden sorgulama yaptırmalısın.

Aynısı benimde başıma geldi babamın 2010 model Peugeot 206' sı üzerinde 2006 yılından hasar kaydı görünüyordu yani araba trafiğe çıkmadan 4 sene öncesine ait :). Bir sigortacıya detaylı şekilde sorgulattığımda yanılmıyorsam 2004 model bir hondaya kasko şirketi tarafından yapılan ödemelerin kayıtları geliyordu.

Son düzenleme:

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yani bu işlere güvenemeyecekmiyiz sonuçta 2.el alınan araçlarda bu belirsilik olabilir..

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tek çözüm ekspertiz yaptırmak.

berk_ay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa arkadaşlar dert etmeyin, benim corsayı sorgulattım 500 tl den tutun da 12 bin tl ye kadar hasar kaydı var 8 tane :))) 10 ustaya gösterdim sıkıntısı yok dedi. servise gittim sorun yok dedi. ee benim araba eder 17 18 , 12000 masraf olur mu ? inanmayın o bilgilendirmelere...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
21.250 alındıysa şüphe edin derim. 2004 model vectra comfortu 3 ay aradım o fiyatlara pert komple boyalı değişensiz olanına rastlamadım... pert kaydı çıkması doğaldır o fiyatlara alındıysa...

Jim-Bertone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar özellikle dikkat edin.. !
benim bizzat abimin basına geldi.. araba almaya gittik, arabayıda aldık o an için telefonla sorgu yaptırdık hemde 2 kere.. ancak o an cıkmayan hasar nasıl olduysa 1 hafta aynı yolla sorgulattıgımızda ortaya cıktı.. cok ugrasmak zorunda kaldık sonra ama tabi fayda etmedi hiç bisey. artık olan olmustu.. Bnm basıma geldi sizin gelmesin..