hard disk hakkında...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler birkaç gün önce kullandığım toshiba sattellite bilgisayarım arıza yapmıştı...Hard disk problemliymiş,makina açılıyor fakat işlem yapmıyor,hemen sonra donuyordu,makina yapılmış,fakat;içindeki resimlerim dosyalarım hepsi mort olmuş vaziyette...
Ben biraz cırladım oda dedi kurtarmaya uğraşayım dedi ama ne olur sizce bu işin akıbeti,başına benzer bir durum gelen varmı ?

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
işten anlayan birisi vede tanıdık dost olursa daha iyi yüzde doksandokuzunu geri getirir. Için rahat olsun. Çok yakın bir arkadaşım yanlışlıkla formatlanmış harddiskindeki resimlerin tamamını geri getirtmişti. Çok diklenmiştim aynı kalitede olmaz diye ama yanıldım. Bu harddisk denen şey nerdeyse sonsuz kayıt yapıyor ve nerdeyse hiçbirşeyi silmiyor.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahmet abi içimi rahatlattın sağol

beni bu işten kurtarırsa alican kardeşim kurtarır gibi görünüyor...
benlik çok birşey yok ama valide duyunca ekmek biçağını şöyle bi dibinden kavrayıp üstüme yürüdü...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstüne format atmadılarsa tamamına yakını gelir. format atıldıysa işletim sisteminin üstüne yazıldığı yerdeki veriler gitmiştir. hdd kafasına göre verileri attığı için hangi dosyaların gelip gelmeyeceğide belli değil. resimlerde ve videolarda sıkıntı çıkıyor bazen videonun yarısı olmuyor resmin yarısı olmuyor v.s ve hdd içindeki verileri aldıktan sonra low level format atılırsa ve bad sector kısımları görmezden geldirilirse hdd kullanılabilir...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim dediklerini anlamadım ama; dediğim gibi bir arıza yaptı makina açılıp donuyordu....
yeni hard disk takmışlar,eskisini elime iteliyolardı dedim huop !...

yani formatlık bir durum olduğunu sanmıyorum.. ?

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
sabır isteyen uzun bir iş olduğunu biliyorum teknik kısmından çok anlamam. Inşallah çoğu geri gelir

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
format atmadılarsa daha kolay. hdd bağlasınlar bir makinaya harici olarak direk dosyaları alsınlar. sonra o bilgisayarcıya verileri aldıktan sonra hdd'e low level format atın bad sectorleri kapatın de. elinde harici bir hdd'in olur...

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski masaüstünde hdd üzerindeki entegre puflamıştı elektronik mezunu halledemedi.
laptop un da badsector yüzünden hdd gitti. bu meretler çok sakat Caner. İnşallah halledilebilir bi badsector sorunudur. Ama içini rahatlatmak için şunu söyleyebilirim parçalanmış hdd lerden bile veri kurtarılabiliyor artık ha ona göre maliyet çıkarıyor adamlar ama bu iş yapılıyor formatlan olanlarda sürekli bu işi yapanlar için çocuk oyuncağı haline geldi zaten büyük ihtimal hallederler yani ;)
baktın yapamadılar bi yer tavsiye edeyim orayı dene birde, Milli Egemenlik caddesi tarafındaki Sönmez Kırtasiyeyi bilirsin, bilmiyosan da oralarda kime sorsan gösterir :D oranın karşısında mavi bilgisayardı sanırım adı güvenlik kamerası işi falanda yapıyolar oraya bi götür bizim netbookun anakarttaki ciddi bi elektronik sorununu halletmişti adamlar açıp bakacam nasıl yaptılar nereyi lehimlediler fırsat bulamadım daha :D

ha bide harici hdd lerin fiyatları ciddi düştü. 500gb lık falan bence herkes kenar köşede bulundursun, onca hatıra fotoğraf var video var belge döküman var en azından bunlar yedeklenebilir sonrası varsın pc yansın :p :D

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün telefonlaştık abiylede diyorki tararkene elentrink kesildi..
ve sağ gözüm tekrar seğirmeye başladı...

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
bugün telefonlaştık abiylede diyorki tararkene elentrink kesildi..
ve sağ gözüm tekrar seğirmeye başladı...

Bir yerlere para sıkışmış olmasın belki elektirik ondan kesilmiştir.:D