hararet

MEHMET15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1997 model astra f aracım, sorun hareretin sona yani kırmızıya dayanması. hararet birden sona dayanıyor, sonra birden 95 lere düşüyor. saat saniyesi gibi. tamirciye gösterdim, termostat değişti, radyatör temizlendi. hararet müşürü değişti. tamirci gerekli kontrolleri yaptı, arızanın motordan değil elektrikçiden kaynaklandığı söyledi. elektrikçiye gösterdim. hararet göstergesinden olabilir dedi. ama başka bir aracın göstergesi ile değiştirip kontrol etmemiz lazım dedi. başına gelen varmı. şu an beklemedeyim. ne yapmam lazım

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda bu durumu daha once yasayan olmamis belli ki... Aracın yürümesine engel olmuyor anladığım kadariyla. Bazi araclarda benzer gosterge sapitmalari oldugunu duymuştum. Aracin isleyisine engel olmuyorsa yani sorun sadece bir gisterge hatasiyla sinirliysa aracinizi daha fazla kurcalatmayin. Forumlarda, nette genis kapsamli bir arama yaparsaniz benzer durumu yasamis olanlarin deneyimlerinden faydalanma sansiniz olur. Gecmis olsun.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Obd ile sensörden gelen sıcaklığı okudunuz mu? Ne gösteriyor?

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yasinciv

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde başıma gelmişti. hararet müşürünün başındaki kablo temassızlık yapıyormuş gevşekmiş.yerine oturtulunca düzeldi

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam olayın oluş aşamasından belli ki ilk şüphelenilmesi gereken yer elektronik aksam ve müşür zaten. siz müşürleri falan halletmişsiniz. geriye elektronik aksam kalmış. ben de gösterge panelinde temassızlık var gibi geldi ama başıma Grande Punto aracımda gelmişti. arabanın kontağına açtığınız anda hararet en sona gelip uyarı veriyordu sonra aniden düşüyordu. aküyü değiştirdik düzeldi. tabii bu olay grande puntolarda çok olan bir şey ama elektronik aksam kaynaklı büyük ihtimal onu anlatmaya çalıştım..

• Beğen
Tepkiler: Murat ve Hasip