hararet yapınca motor 1günde zarar görür mü

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su genleşme kabına bakın bakalım su da yağ karışımı varmı yağıda kontrol edin yağda su karışımı varmı diye ? ama hararet yaptıysa conta tam yanmamış olabilir ama az da olsa yanmışta olabilir.

ikara81gmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada toplam 9km kullanmış çocuk, 9km içinde hararetin başlaması ve kalorifer hortumunun patlaması sonrasında su buharını görene kadar kullanmış, sonra su ekleyerek yavaş yavaş gitmiş

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Ağır bi arıza olsaydı yada conta yansaydı herhalde şimdiye kadar farkedilirdi....bişey olmaz inşallah...

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim başıma Peugeot 405 GR' de gelmişti, otobanda gebzeyi geçtiğimiz anda motor birden yığıldı bir daha çalışmadı bile. Bendeki motor karbüratörlü 1.9' du sendeki muhtemelen 1.4 yada 1.6' dır ama peugeot motoru hakkında bir fikir verir diye yazdım

ikara81gmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş geçen denemiş bu olaydan sonra, 0-100 hızlanması 2saniye kadar kötüleşmiş, nasıl olur bu anlamadık yani ne olabilir ki aracın hızlanmasını bu kadar etkilesin ? contadan daha kötü şeyler olmuş sanırım

kemalyen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sinemateknik.com
Bizim conta atmış kaça mal olur bilen var mı arkadaşlar. Usta birazdan arayacak maliyeti söyleyecek ama ben sabırsızım işte :(

Her yerde farklı yazıyorlar. :hıh:

ikara81gmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim duyduğum kadarıyla ustanın tanıdık olmasına bağlı olarak 200-500lira arasında değişir. ama emin değilim duyum sadece

kemalyen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sinemateknik.com
Valla usta tanıdık ve bildik biri. Ne varsa kıyağı yapıyor sağolsun. Hatta dün gece iftar sonra evden arabayı kendi adamı aldı ama oda yoldakalmış. Esasen biz ERG veya benzer bir hasar var diyorduk. Meğersem suyu bitmiş arabanın. İnşallah canımız çok yanmaz. Valla 200 TL olsun aman derimde onun üstü off ki ne off

-------

Kötü haber :(

Araba başka masraflarda var. Hatta daha geçen sene taktırdığım triger setide bozulmuş. Neyse toplam 1.000 TL masraf var. Çok kötü göçtüm.

Son düzenleme:

ikara81gmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla usta tanıdık ve bildik biri. Ne varsa kıyağı yapıyor sağolsun. Hatta dün gece iftar sonra evden arabayı kendi adamı aldı ama oda yoldakalmış. Esasen biz ERG veya benzer bir hasar var diyorduk. Meğersem suyu bitmiş arabanın. İnşallah canımız çok yanmaz. Valla 200 TL olsun aman derimde onun üstü off ki ne off

-------

Kötü haber :(

Araba başka masraflarda var. Hatta daha geçen sene taktırdığım triger setide bozulmuş. Neyse toplam 1.000 TL masraf var. Çok kötü göçtüm.

geçmiş olsun
sadece conta olsa kaç tutarmış merak ettim ?

kemalyen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sinemateknik.com
Valla komple 1.200 TL verdim. Ama ıvor zvır bir süür şeyide halletti. Conta kabaca 200 TL tutttu. Detaylı döküm verdi am arabada kaldı.

Ama şöyle conta ile yetinmiyor bu iş. Triger kayışı sıyırmak üzereymiş kasnak çatlak çıktı o bu şu derken baya detaylı elden geçti araba. Motor yağı falan ne varsa yaptılar. Bir daha gelemem dedim kış bakımıda çıktı.

Valla 100 TL civarı bakım tuttu (fren o bu şu be varsa ...)
600 TL harici masraf çıktı.
Yani 500 TL esas hasar tuttu.