HARARET SORUNU . Lütfen yardımmmmm !!

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fanı bazen açıyor bazen açmıyor demişsiniz. Motor suyu sıcaklığı belirli bir sıcaklığa geldiğinde fanı açar. ancak suyun fazla ısınmadığını söylediniz. buda fanı açmıyor.
yani sizin suyun dönüşümüyle ilgili sorununuz var. Suyun girip çıktığı bütün hortumları kontrol edin bana kalırsa. ama asıl sorun galiba radyatör. orjinalle değişmesi gerekecek galiba.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hocam motoru çalıştırdığınızda geç ısınma falan varmı acaba ?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozkan071

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyatörü değiştirmeden öncede böyle bir sorun yine vardı yani araç full orjinal hiç sanayi yüzü görmemiş üzerinden çıkan radyatör KALE marka olduğundan sorun radyatörde olduğunu düşünerek keyfe keder değiştirdim. Sırf üzerinden çıkan radyatör KALE marka olduğu için tekrar KALE marka aldım ama eski radyatör sökülünce sorun olmadığı anlaşıldı gereksiz değişim oldu kafam iyice karıştı :))

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 01:10 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 01:08 ----------

yok kardeşim normal zamanda ısınıyor sıkıntı yok yani

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyatörü değiştirmeden öncede böyle bir sorun yine vardı yani araç full orjinal hiç sanayi yüzü görmemiş üzerinden çıkan radyatör KALE marka olduğundan sorun radyatörde olduğunu düşünerek keyfe keder değiştirdim. Sırf üzerinden çıkan radyatör KALE marka olduğu için tekrar KALE marka aldım ama eski radyatör sökülünce sorun olmadığı anlaşıldı gereksiz değişim oldu kafam iyice karıştı :))
eminmisiniz daha önce değişmediğine. orinal olmayan parçalar genellikle sıkıntı çıkarıyor. benim aklımda orjinal parça gm olarak kalmış. ilk defa kale marka duyuyorum.
neyse sizin bu suyun akışını kontrol ettirmeniz lazım. sorun başka yerde değil çünkü. geçmiş olsun.

ozkan071

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet eminim bundan ve KALE radyatörün avrupaya ihracat yaptığını biliyorum tavsiyeler üzerine ve aracın orjinal radyatörü KALE olduğundan KALE yi tercih ettim. Teşekkür ederim ilginize tekrar devirdayıma baktıracağım.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu dostum, nereden biliyorsun orijinal olduğunu? Opel'in kullanacağı en dandik yan sanayi radyatör BEHR markadır, BEHR de en baba radyatördür. Elektrikli parçalarda da ya GM dir ya Delphi dir. Sanmıyorum arabanızın içinden orijinal radyatör çıktığını veya çıkacağını. Ürün iade hakkınız varsa BEHR deneyerek çözmeye çalışın durumu. Ben tecrübelerimden söylüyorum, burada arkadaşım orijinali değiştirdi yan sanayi taktılar 90ı görmeyen hararet 100 civarında seyretmeye başladı, uzun yolda dediğiniz gibi sorunsuz...

ozkan071

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal değilmiş demekki az önce baya bi araştırma yaptım KALE orjinalmi falan diye sonuç alamadım BEHR var GM var KALE yok dediğiniz gibi yan sanayi galiba. İnşallah değişim olur bakalım teşekkür ederim ilgiinize :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun şimdiden :)