Hararet İnip Çıkıyor

cruzeke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar. Kardeş firma olan Chevrolet kullanıcısıyım...
Abiler, kardeşler bir sorunum var çözemiyoruz...

Aracım Chevy Cruze 2010 1.6 Benzin-LPG. Bayramda 145 km gidiş 145 km geliş bi yola gittim. Dönüşte baya trafik vardı. Otobana çıkana kadar 2 saate yakın trafikte takıldım, dur-kalk yaptım. Otobana çıktıktan sonra gözüm hararet göstergesine takıldı. Gösterge 50 derecelerde seyrediyordu. Sağa çektim kaputu açtım. Gözle kontrol ettim kaçak var mı diye, yoktu. Arabanın altına da baktım, damlama falan yoktu.

Biraz durduktan sonra geri hareket ettim. İbre 90'a çıkıp 45e kadar düşüyor tekrar 90 oluyor, 70e düşüyor artıyordu. Asla 90'ı geçmedi. Ertesi gün ustama gittim, termostat dedi. Değiştirdik düzelmedi. Hararet müşürü dedi değiştirdik yine düzelmedi. Usta test etmeden kafadan işlem yapıyor.

Şimdiki kullanımda D-400'e çıkana kadar araç şehir trafiğinde iken hararet normal hareket ediyor. 90'a çıkıyor ve kalıyor. Ama araba hızlanınca düşüyor.

Hareretin bu şekilde dalgalanması çok canımı sıkıyor. Lütfen sorunun şu diyip kurtarın beni...

soulitude

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Problemi benzinle kullanırken de yaşıyor musunuz? Obd cihazıyla harareti anlık takip etme imkanınız varsa takip edin, sadece göstergeye bakmayın.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar. Kardeş firma olan Chevrolet kullanıcısıyım...
Abiler, kardeşler bir sorunum var çözemiyoruz...

Aracım Chevy Cruze 2010 1.6 Benzin-LPG. Bayramda 145 km gidiş 145 km geliş bi yola gittim. Dönüşte baya trafik vardı. Otobana çıkana kadar 2 saate yakın trafikte takıldım, dur-kalk yaptım. Otobana çıktıktan sonra gözüm hararet göstergesine takıldı. Gösterge 50 derecelerde seyrediyordu. Sağa çektim kaputu açtım. Gözle kontrol ettim kaçak var mı diye, yoktu. Arabanın altına da baktım, damlama falan yoktu.

Biraz durduktan sonra geri hareket ettim. İbre 90'a çıkıp 45e kadar düşüyor tekrar 90 oluyor, 70e düşüyor artıyordu. Asla 90'ı geçmedi. Ertesi gün ustama gittim, termostat dedi. Değiştirdik düzelmedi. Hararet müşürü dedi değiştirdik yine düzelmedi. Usta test etmeden kafadan işlem yapıyor.

Şimdiki kullanımda D-400'e çıkana kadar araç şehir trafiğinde iken hararet normal hareket ediyor. 90'a çıkıyor ve kalıyor. Ama araba hızlanınca düşüyor.

Hareretin bu şekilde dalgalanması çok canımı sıkıyor. Lütfen sorunun şu diyip kurtarın beni...

termostatdı değiştirin. özel bir opel servisine uğrayın orjinalini almalısınız.yada kaliteli yan sanayi

cruzeke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Problemi benzinle kullanırken de yaşıyor musunuz? Obd cihazıyla harareti anlık takip etme imkanınız varsa takip edin, sadece göstergeye bakmayın.

Termostatım zaten yeni idi. Arızalanmıştır diye düşünerek tekrar orjinal taktı ustam. Benzinde kullanmadım. Birazdan 20 km yol yapıcam. Bilgi vericem.

cruzeke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi serviste özel yada yetkili tech 2 ye bağlatıp ısı değerlerine baktır. müşür tek mi çift mi emin değilim bir yerde hata yoksa termostat yine değişecek. garantisi vardır heralde.

Bugün başka bir ustaya sordum, üst kapak contası dedi. Arabanın conta yakması bu kadar kolay mı dedim, cevap yok. Yarın ilk iş dediğinizi yapacağım.

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bugün başka bir ustaya sordum, üst kapak contası dedi. Arabanın conta yakması bu kadar kolay mı dedim, cevap yok. Yarın ilk iş dediğinizi yapacağım.

Opelde oluyor mu bilmem, 2005 yılına kadar ford 1.6 araçlarda yalancı hararet olabiliyordu. Gösterge sona dayanmış, obd ile bakıyorlar, gayet normal. contaya kapağa girmeden, düzgün bir usta bulun.