Hararet cikmiyor, yardim rica ediyorum.

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1997 model Opel Vectra 2.0 CD otomatik 117.000'de. Bu kis aylarinda yani bu gunlerde; klimayi veya kaloriferi acmadan arabayi calistirip bir yerlere gidiyorum hararet normal 80-90 arasi. arabamda dijital otomatik klima var. eger klimayi acarsam araba normal olarak direk fani aciyor ve hararet 80'e bile cikmiyor. bana bu normal geliyor. ama klimayi degilde sadece kaloriferi de acsam hararet yine yukselmiyor. yani 80'e bile cikmadan 3 mavi cizginin 2. sinde kaliyor. arabayi durmadan 45 dakika suruyorum yine ayni. klimayi acmadigimdan da eminim cunku AUTO tusuna basmadan sadece kalorifer tusuna basiyorum. bu normal mi acaba? sadece kalorifer uflerken arabanin harareti ile ne ilgisi olabilir?

grkmC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Müşürde bir hata olabilir yada termostat ile ilgili bir problem olabilir. Sürekli açık kaldığı durumlarda hararet yükselmez genelde..

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sagolun cevap icin arkadaslar ama. anlamadim gitti. hic bir seyi acmazsam motor isisi canavar. ama acarsam soguyor. fan aciyor. Ben en iyisi bir elektrikciye gidecegim. elektriksel bir sey var muhakkak.

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu buldum. opel el kitabcigi yardimiyla. otomatik dijital klimali vectralarda. ilk once AUTO tusu direk klimayi aciyor ve isitma, sogutma ve iklimlendirme yi yapiyor, haliyle bu da motoru zorladigi icin erken fan actiriyor. Diger bir opsiyon, AUTO tusuna basmadan kalorifer yukseltme tusuna basarak klimayi acmadan araba icerisini isitma yapiyor ama ayni zamanda iklimlendirmeyi actigi icin yine motora yuk biniyor ve erken fan aciyor, hararet yukselemiyor. Ama bu islem sirasinda konsoldaki ECO tusuna basarsan eger iklimlendirme devre disi kaliyor. ve sadece kalorifer pervaneleri iceriye motor sicakligini veriyor. ve en akonomik olani da bu, iklimlendir ise araba icindeki nem oranini duzenleyen sistemmis. bu nemi de araba icini torpidonun ortasindaki 2gozlu bolmeden iceriye veriyormus, bunun icin de o 2 golu bolmeden sicak hava gelmiyormus. sadece ilik ve nemli bir hava geliyormus.