harareeeeeeet yardım !

zafer3366

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili arkadaşlar dün akşam arabaya binmeden önce arabnın altında su birikintisi gördüm. klimadan sandım suyna baktım bitmiş. derken arabaya su ekledim yol çıktım haaret göstergesi 100 yaklaştı fanda devreye girmedi. ileride sağa çektim tekrar su ilave ettim 7 km sonra arabyı durdurdum ve hortumun patladığını gördüm tamir ettik bir şekilde havasını aldık ama hararet yine yüksekti. sizce conta yakmış olabilirmi yakmışsa fiyat ne bilginiz varmı canım çok sııkın. görüşlerinizi bekliyorum. sağolun.

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynısı benimde başıma geldi fakat delinme olmamıştı. ihmalkarlığım yüzünden suyu azalmış. hararet kırmızıya dayanmıştı. 3 sürahi falan su ekledim. herşey normale döndü. fakat su köpürmeye başlamıştı. conta yakmış dedi usta. üst conta takımı değişimi sibop alıştırması vs. 300 tl vermişti 10 ay önce

korray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili arkadaşlar dün akşam arabaya binmeden önce arabnın altında su birikintisi gördüm. klimadan sandım suyna baktım bitmiş. derken arabaya su ekledim yol çıktım haaret göstergesi 100 yaklaştı fanda devreye girmedi. ileride sağa çektim tekrar su ilave ettim 7 km sonra arabyı durdurdum ve hortumun patladığını gördüm tamir ettik bir şekilde havasını aldık ama hararet yine yüksekti. sizce conta yakmış olabilirmi yakmışsa fiyat ne bilginiz varmı canım çok sııkın. görüşlerinizi bekliyorum. sağolun.

hararet kırmızı bölgeye geldiğinde çok kullandıysan ve araba bu yüzden motor arıza lambasını yakıp durduysa geçmiş olsun conta büyük ihtimalle yanmıştır benim başıma aynısı geldi mecburen bile bile hararet kırmızıdayken en yakın benzinliğe ulaşmak için zorladım arabayı conta yanmış,ahtapot hortum patlamış üst kapak söküldü taşlandı conta takımı değişti ahtapot hortum değişti allahtan tamirci ustamı tanıdıktı o yüzden sadece malzeme parası verdik

zafer3366

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolu arkadaşlar. arıza çözüldü araba conta yakmamış su ilavesi yapıldı ve havası alındı. şimdi herşey normal görüş için sağolun

tatum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ark.lar bende bir şey sormak istiyorum,bunun için ayrı başlık açmak istemedim,cevabı kısadir sanırım.
Benim araba da 10 km falan gidince hareret göstergesi hemen 90 a geliyor.bu süre kısa mı yoksa benim araba da mı proplem var,ama ondan sonra ne kadar gezersem gezeyim,şehir içinde 100 km de gitsem 90 ı geçmedi.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ark.lar bende bir şey sormak istiyorum,bunun için ayrı başlık açmak istemedim,cevabı kısadir sanırım.
Benim araba da 10 km falan gidince hareret göstergesi hemen 90 a geliyor.bu süre kısa mı yoksa benim araba da mı proplem var,ama ondan sonra ne kadar gezersem gezeyim,şehir içinde 100 km de gitsem 90 ı geçmedi.

Kafana takma hersey normal....

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorun en verimli sicakligi 80-90 derecedir zaten.

termostatlarınızı kontro ettirin. benimde basima boyle birsey geldi. Termostat devreye girmedi sıcaklık tavan ypatı. arabadan buharlar çikmaya basladı. termostatı degistirince düzeldi. aman dikkat onemli bir mevzu bu