Hangİ yaĞ olmali

ekinoks01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ArkadaŞlar 2013 model 29.000 benzİnlİ astram var. 15 bİn bakimini servİste yaptirdim.Şİmdİ garantİsİ bİterken yenİ servİs zamani geldİ.ama fİyatlar malum. Benİm bununla İlgİlİ bİr kaÇ sorum olacak yardimci olursaniz Çok sevİnİrİm.

1-bu motor yaĞlarinda 3-5, 10-40 ne oluyor, servİs kaÇ numara kullaniyor
2-yaĞda hangİ markayi kullanmaliyim.veya servİsİn kullandiĞi yaĞ markasini deĞİŞtİrmelİ mİyİm
3.motor yaĞi, polen ve hava fİltresİnİn yaninda servİsİn yaptiĞi bİr Şey var midir benİm yapmam gereken

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ArkadaŞlar 2013 model 29.000 benzİnlİ astram var. 15 bİn bakimini servİste yaptirdim.Şİmdİ garantİsİ bİterken yenİ servİs zamani geldİ.ama fİyatlar malum. Benİm bununla İlgİlİ bİr kaÇ sorum olacak yardimci olursaniz Çok sevİnİrİm.

1-bu motor yaĞlarinda 3-5, 10-40 ne oluyor, servİs kaÇ numara kullaniyor
2-yaĞda hangİ markayi kullanmaliyim.veya servİsİn kullandiĞi yaĞ markasini deĞİŞtİrmelİ mİyİm
3.motor yaĞi, polen ve hava fİltresİnİn yaninda servİsİn yaptiĞi bİr Şey var midir benİm yapmam gereken

Merhabalar

1- yağda önceki değer soğuk iklimde ki düşük derecede yagin akışkanlığını buyuk değer sıcak iklimdeki drce maximum koruyuculugunu gösterir.

2.Servis genellikle gm marka yağ kullanıyor.Siz özellikle belirtirseniz ücret farkı ile mobil 1 koyar. Mobil 1 tartismasiz en iyi yağdır hatta bi makalede ABD de mobil 1 yag kullanan araclarin 1000$ fazlan deger kazandigini okumustum.(Yag saticisi veya cikari olan biri değilim )Kendim de mobil 1 esp formula 5w -30 kullanıyorum ve cok memlunum tavsiye ederim sizde arastirin memluniyeti ust seviyededir.

3.Km bağlı olarak periyodik bakimlar vardır.Sizin aracinin durumunda göre fren balatalari kontrol edilse iyi olur.Ayrıca bujileride degistirmeniz gerekli hem cebinize hem araciniza faydası olcaktir :) umarım yardimci olmuşumdur

ekinoks01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok sağol mehmet kardeş ben de iki markaya bakmıştım mobil veya castrol.niğdede yaşıyorum kışın soğuk yazın adanaya filan gidiyorum :) sizin dediğiniz yağın çok iyi olduğunu duydum avrupada 40 binde değiştiriyorlarmış. ben lpg de kullanıyorum. direk servisin kullandığı yağ numarasını değiştirebilir miyim. bir de araç benzinli olduğu için bu kış günlerinde ısıtma sorun olmadı hemen çalıştı. bujileri ne gibi tasarrufu olur sizce.alınacak buji için bir link atarsanız sevinirim.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok sağol mehmet kardeş ben de iki markaya bakmıştım mobil veya castrol.niğdede yaşıyorum kışın soğuk yazın adanaya filan gidiyorum :) sizin dediğiniz yağın çok iyi olduğunu duydum avrupada 40 binde değiştiriyorlarmış. ben lpg de kullanıyorum. direk servisin kullandığı yağ numarasını değiştirebilir miyim. bir de araç benzinli olduğu için bu kış günlerinde ısıtma sorun olmadı hemen çalıştı. bujileri ne gibi tasarrufu olur sizce.alınacak buji için bir link atarsanız sevinirim.

Yağın ömüru belli bir km 10000 gibi yada 1 senedir.Bir yağı 40bin kullanmayı bırak 20 bin bile kullansan o yağ filtresini bi düşünsene ne hale gelir yagin özelliğini yitirmesini geçtim ;) Buji biliyorsunuzki benzini atesliyen parça zamanla kurum kirlilik , tirnak araligi gibi her parça kadar deformasyona uğruyor degisimi bu yüzden.Kendi aracımı 30 binde degistirttim.Bi 20bin sonra gene degistrcem bu kendi hassasiyetligim...Buji yi yedek parcaciya ruhsatinizi vererek alcaksiniz.Motor modeli vs gibi özelliği olur... Servis en son hangi yağ aralığını kullanmış ?

Not: mobil 1 esp benzinli araçlarda katalitik konvantorude koruyor...

bwbdepor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim yağ değiştirirken marka olarak hep iyi olanı seç ucuz yağ asla kullanma...mobil - castroll falan gibi..ama sakın gulf diye bi yağ var onu kullanma kardeşim sana tavsiye..ben kullandım motor indirdim..aman haa

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5-30 yag kullanin castrol kullaniyorum ben, 10-40 kullandim sabah arac sogukken calistirdigimda arabadan katir kutur sesler geldi forumdada bunun konusunu dahi actim 5-30 koydum ses kesildi.. Balatalari ve bujileri kontrol edin, bujileri ve balatalari degistirmekte fayda var hava filtresinede degistirirseniz iyi olur :) Unutmadan bujileri orjinal alirsaniz sizin yarariniza olur ..

ekinoks01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim yağ değiştirirken marka olarak hep iyi olanı seç ucuz yağ asla kullanma...mobil - castroll falan gibi..ama sakın gulf diye bi yağ var onu kullanma kardeşim sana tavsiye..ben kullandım motor indirdim..aman haa

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

sağol dostum teşekkür ederim iyi bir yağ alacağım zaten ama kaç numara kullanmalıyım merakım bu.tamircilere sormak istemiyorum tecrübesi olanlar var mı diye.araç 29 binde.yağı kendim alıp tamirciye verip değiştirecem

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağol dostum teşekkür ederim iyi bir yağ alacağım zaten ama kaç numara kullanmalıyım merakım bu.tamircilere sormak istemiyorum tecrübesi olanlar var mı diye.araç 29 binde.yağı kendim alıp tamirciye verip değiştirecem

5-30 kullanmaniz tercihimdir.. Bir yagin omru 10.000 km yada 1 sene .. Servisler 15000 falan diyor ama yag ozelligini yitirip motora zarar verdikten sonra bi anlami kalmiyor - 60-70 tl yagdan kacacagima 10.000 km sonunda yagimi degistirir hem yakittan tasarrufumu saglarim hemde aracim ozelligini kaybetmez,, saglikli bir sekilde calisir.

ekinoks01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5-30 yag kullanin castrol kullaniyorum ben, 10-40 kullandim sabah arac sogukken calistirdigimda arabadan katir kutur sesler geldi forumdada bunun konusunu dahi actim 5-30 koydum ses kesildi.. Balatalari ve bujileri kontrol edin, bujileri ve balatalari degistirmekte fayda var hava filtresinede degistirirseniz iyi olur :) Unutmadan bujileri orjinal alirsaniz sizin yarariniza olur ..

sağol soner kardeş.sen ve diğer arkadaşların tavsiye ettiği gibi bu yağı alacağım http://www.n11.com/mobil-1-esp-formula-5w-30-4-lt-motor-yag-P26236735 .sadece tereddütüm şu, servis araca en son hangi yağ numarasından koymuşsa, ben mobil alacak olsam bile o numaradan almak zorunda mıyım. bir de ihtiyaç 5 litre mi 4 litremi ?

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağol soner kardeş.sen ve diğer arkadaşların tavsiye ettiği gibi bu yağı alacağım http://www.n11.com/mobil-1-esp-formula-5w-30-4-lt-motor-yag-p26236735 .sadece tereddütüm şu, servis araca en son hangi yağ numarasından koymuşsa, ben mobil alacak olsam bile o numaradan almak zorunda mıyım. Bir de ihtiyaç 5 litre mi 4 litremi ?

servisin hangi yagi koydugu onemli degil- aracinizin katalogunda hangi yagin kullandigi yazar oradanda bakabilirsiniz..5-30 veya 10-40 diye.. Kis aylarinda 10-40 bence agir geliyor,5-30 daha hizli yaglama sagliyor ince oldugu icin. Bunu kendi aracimda bizzat gordum. 10-40 yag koyduk araca sabahlari araci calistirdigimda bildiginiz katir kutur sesler geliyordu motordan belli bir sure.. Sitedeki arkadaslarin onerisiyle 5-30 dondum suan ses kesildi arac normal randimanina girdi sayilir. Sesler kesildi.

SIZ yag alacaginzi yere gidin 5-30 yag alacagim deyip aracin model markasini soyleyin onlar size yardimci olurlar