Hangi ulkeleri gordunuz?

wireless

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.trendyol.com
Eski işimden dolayı çok fazla y.dışı seyahatim oldu.
Aklıma gelenler Çin, Ukrayna, Rusya, Almanya, İtalya, İngiltere, İran, Dubai, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan, Fransa...

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Suana kadar sadece bır kez ABD seyahatım oldu.Temmuz 5 ıtıbarıyle de Tayland, Malezya ve singapuru listeye ekleyecegım ınsallah. Abd Turkıyeden daha mı guzel,objektıf olmak gerekırse evet daha guzel.Milli duygularla hareket etmeden cevap verırsem oyle.ama kaldıgım sure boyunda sureklı donunce havaalanında betonu operım ben dedım.Bunu neden dedım bılmıyorum.Vatan sonucta .Ama sahsı fıkrım Abd Turkıyeden ekonomık anlamda ve doğa olarak(dogu kıyısını dolastım sadece) daha guzel.Taylandın doga olarak Turkıyeden daha guzel olacagından emınım.Ekonomık kosullar olarak da Turkıyeden daha ucuz oldugunu bılıyorum.Turkıyede Turk vatandası olarak elı yuzu duzgun bır otelde ıkı kısı 5 gun tatıl yapsanız 2000 bın lıradan asagı cıkamazsınız.gordugunuz ıkıncı sınıf ınsan muamelesı de cabası.aynı paraya(ucak bıletı parasını saymıyorum) Taylanda 20 gun tatıl yapabılırsınız.Donunce anlatırım artık yasantıları da.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ABD
Kanada
Almanya (Batı, Doğu ve Birleşik :D)
Yunanistan
Moldova
Ukrayna
Belarus
Danimarka
Hollanda
Fransa
İran

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ingiltere, abd, kanada, yunanistan, isveç ve son olarak geçen hafta hindistan.

yunanistana gittiğimde türkiyeden hiç çıkmamış gibi hissettim, insanı doğası görüntüsü hiç farklı değil. bide kahvaltıda peynir zeytin bulabiliyorsunuz en çok yeme içme yönünü sevdim yabancılık çekmeyip çok benzer yemekler yenebiliyor.

diğerlerinde avrupa ülkeleri ve amerikada yaşam standardının yükselişi daha havaalanında kendini gösteriyor. en çok ingiltere hoşuma gitti, sessiz sakin ortam sevdiğim için büyük ihtimalle :rolleyes:, bide isveçliler inanılmaz güzeldi :D, ama yine de insan memleketini arıyor, alışkanlık meselesi sanıyorum.
en son hindistan olayı akıllara zarardı :D çok farklı bir ortam ve kültür görmüş oldum. ortamdaki o enteresan koku yer yer dayanılmaz hal alıyordu,dönüşte freeshoplarda bi ton testerı üstüme boca etmeme rağmen o koku burnuma gelmeye devam etti, eve varınca her tarafım büzüşene kadar yıkandım paklandım :)

ülkemizden kat kat gelişmiş ve kat kat geride ülkeler görmeme rağmen hiçbirinde burdaki kadar rahat hissetmedim kendimi.

Son düzenleme:

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ülkemizden kat kat gelişmiş ve kat kat geride ülkeler görmeme rağmen hiçbirinde burdaki kadar rahat hissetmedim kendimi.
Bu gayet normal ya, Kanada, Almanya ve Yunanistanda uzun süre yaşamama rağmen kendi ülkenin rahatlığı olmuyor.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de sadece yunanistanda 26 gün kaldım ilk başlarda hoşuma gitmişti ama gel gör ki ne kadar eleştirsek de,beğenmesek de çokça ülke özlemi çekiyor insan, gezilip görülecekse heryere imkan ölçüsünde gidilmeli ama yabancı ülkede yaşamak zor iş bence ...

farma72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Almanya'da 15 gün, Avusturya'da bir gün kaldım...
Ordaki akaryakıt,et,süt,alkollu ve alkolsuz içecek fiyatlarını görünce ne kadar pahalıya yaşadığımıza bizzat şahit oldum...

anulmustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende İlkokulu Hollanda-Rotterdam da okudum ve daha sonra babam emekli olunca 1996 da Türkiye ye yerleştik.