Hafıza...

Eray-FB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YAZARLAR
YILMAZ ÖZDİL
sp.gif

1365_192x260.jpg

do_iletisim.gif

Hafıza...

Rengi, kirli beyaz, mat... Ama hafif yağlı. Macun gibi. Rulosundan bozup, şekil verebiliyorsun, iri taneler halinde ufalamak mümkün. Kokusuz. Sinsi yani... 3 bin derece ısı veriyor. Basıncı, dehşet. Bozulmuyor. Al, 15 yıl sakla.
yildizlar.gif
Nedir bu?
A4.
Ankara'da patlayan...
Portekiz malı.
Irak'tan ithal.
yildizlar.gif
Küçücük. El kadar. Komple plastik. Minicik iğnesi dışında metali yok... Bu yüzden dedektörle bile yakalayamıyorsun.
yildizlar.gif
Bu nedir?
Mayın.
İtalyan.

yildizlar.gif
Hatırlayalım...
Kasım 1998.
Hürriyet gazetesi.
Öcalan'a villa tahsis edildiği dönemde İtalya'nın Başbakanı olan D'Alema, ne demiş?
"PKK'ya mayın sattık."

yildizlar.gif
Biraz daha hatırlayalım...
Haziran 1999.
İmralı duruşması.
Öcalan anlattı. Anadolu Ajansı tüm dünyaya servis yaptı. Gazeteler de yazdı.
yildizlar.gif
"Yunanistan, bomba dahil, eğitim verdi, ağır silahlar sağladı. Güney Kıbrıs Rum Kesimi, geçişler ve pasaportlar için yardım etti. Buradan aktarılan paralar, kiliseler aracılığıyla verildi. Paramız Avrupa'da. Çeşitli bankalara yatırılıyor. Ağırlık İsviçre'de... Arşivimiz dağınık, daha çok Avrupa'da... Kazakistan ve Azerbaycan'daki temsilciliklerimiz çok güçlü. Moskova'daki temsilciliğimiz, bunlara para desteğinde bulunuyor. Bayan Mitterand'ın ilişkileri var, doğru. Yugoslavya'da eğitim yaptırdık. İran'da hastanemiz var. Asala ile ilişkimiz oldu. İngiltere, Kürt üzerinde derin bir politikanın sahibi; 150 yıldır... Lord Avebury ile görüştüm. İtalya'da da bir lordla görüştüm. Almanya'da çok sayıda örgüt mensubu var. Alman Senatör Lummer ile Şam'da görüştüm. Almanya'da eylem yapmamamız için benden yardım istedi. Siyasi eğitim merkezi Hollanda... Evler tuttuk, Hollanda makamları ses çıkarmaz. Belçika'da güçlü temsilciliklerimiz var."
yildizlar.gif
Ki, o zamanlar...
Henüz komşumuz olmamıştı ABD.
yildizlar.gif
Unutursan bunları...
Bak, Ankara'nın göbeğine...
Böyle hatırlatırlar.
yildizlar.gif
Ve, ısrarla ısrarla ısrarla ısrarla, diyor ki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt:
"Terör örgütünün arkasındaki kurumlara bakmamız lazım... Kim besliyor bunları? Bunlara bakmamız lazım... Başka bir şey söylemeyeceğim."
Daha ne desin?
yildizlar.gif
"Yaşasın AB... Bizi demokratikleştirecekler" diye havayi fişek patlatanlara soruyorum... Daha ne desin?

Kaynak. www.sabah.com.tr

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
aslında herkes bilio pkk nın arkasındakileride .........

burakttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah sonumuzu hayır etsin.Ordumuza,miletimize zeval vermesin. Paylaşım için teşekkürler

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten Türk Milletiyle göğüs göğüse çarpışmaya cesaret edebilirlermi sizce ? Kim cesaret edebilir ki ?

Tarih tekerrürden ibarettir. Söz konusu Türkiye olunca kendi aralarında bile anlaşamaz bu medeni denilen uluslar. Bu şekilde hain, çirkin, lanet, kalleş komplolarla toplumu baskı altında tutmaya çalışmaktan başka toplumu korkutmaktan başka ellerinden ne gelir.

Sn. Genelkurmay Başkanımızın da belirttiği gibi artık bu köpeklerin arkasındaki tasma sahiplerini uyaramıyorsak bile, köpeği öldürmenin zamanı çoktan gelmiştir. Devir koltukta oturma devri, hürmet edip zülum görme devri değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Başkentinin, Meclisin, Cumhurbaşkanlığının, Genelkurmay'ın bulunduğu bir şehrin göbeğinde bu hain bu kadar vatandaşımızın canını yakabiliyorsa iktidar sahipleri içinde bulundukları gaflet ve dalaletten bir an önce vazgeçmelidirler.

Çok merak ediyorum şu dağdaki hayvanları besleyen şahsiyetsizleri yok saysak memleket daha da fakirleşecek mi, istihdam sorunu çok daha fazla büyüyecek mi... İzole olmuş bir ekonomi global dünyada bir işe yaramaz doğrudur... Ama bunları çiğnesek geçsek çokmu fakirleşeceğiz. Bu kadar çok şehit verecek kadar, bu kadar huzursuz uyuyacak kadar muhtaçmıyız bu yaratıkların sahiplerine ? ? ?

Son düzenleme:

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
korkakların planlarıda sinsice olur...