H7 Far Ampulu Değiştirme ( Resimli ) ...

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
Ynt: H7 Far Ampulu Değiştirme ( Resimli ) ...

bysmail link' Alıntı:
bn de philips diamon vsion aldım.nasıl sökülüp takılıyor acaba.ilk sayfadaki vida sökülmeden  çıkar mı? çıkartırken çeviriyor muyuz yoksa çekerek mi çıkartıyrouz acaba?

Normal şartlarda o vidaya dokunmak gerekmiyor. Ama ben ilk defa bu ampulü sökeceğim için vidayı hafif geşettim, çünkü vidayı gevşetmeden ampulü döndürüp çıkaramadım. Siz kapağı açın ve ampulü dininde tutarak saatin tersi yönüne doğru çevirmeye çalışın muhtemelen çıkacaktır. Sonra zaten ampulu takıp ters yöne çavirerek yerine takacaksınız.

bysmail

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

HasanM link' Alıntı:
Normal şartlarda o vidaya dokunmak gerekmiyor. Ama ben ilk defa bu ampulü sökeceğim için vidayı hafif geşettim, çünkü vidayı gevşetmeden ampulü döndürüp çıkaramadım. Siz kapağı açın ve ampulü dininde tutarak saatin tersi yönüne doğru çevirmeye çalışın muhtemelen çıkacaktır. Sonra zaten ampulu takıp ters yöne çavirerek yerine takacaksınız.
g çok tesekkur ederim

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Sizinkiler fazla sarı gibi hocam.

bysmail

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

cnyttskrn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende ampulleri osram yada philipsle değiştirmeyi düşünüyorum fakat bir sorunum daha var, aracın farları sanki kısa farların göstermesi gereken 25 m mesafede değil gibi. far yükseklik ayarı (içeriden yapılan değil) nereden yapılıyor bilen var mı?

bysmail

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

cnyttskrn link' Alıntı:
bende ampulleri osram yada philipsle değiştirmeyi düşünüyorum fakat bir sorunum daha var, aracın farları sanki kısa farların göstermesi gereken 25 m mesafede değil gibi. far yükseklik ayarı (içeriden yapılan değil) nereden yapılıyor bilen var mı?
kaputu açınca farda vida benzeri yerler var.tahminm oradan yapıyor.ama emin değilim tabi.

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bysmail link' Alıntı:
aldığım ampülleri (philips diamond vision) taktım.ancak istediğim beyazlığı vermedi sanki.
[img=800x600]http://i.hizliresim.com/PY561N.jpg[/img]
[img=800x600]http://i.hizliresim.com/g4kVrR.jpg[/img]
Bende farlarımı makyajlı kasanın ledli olanları ile değiştirdiğimde kısalar sarı renk çok sırıttı.Diamond Vison yerine yağmurda daha iyi olacağını düşündüğüm için crystal vision 4300k ampül taktım o bile daha beyaz yanıyor.Ambalajlamada bir hata yapmış olabilirler.Diamond Vision 5000k ve xenona en yakın renk olması lazım.

bysmail

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

Kaleli-ati link' Alıntı:
Bende farlarımı makyajlı kasanın ledli olanları ile değiştirdiğimde kısalar sarı renk çok sırıttı.Diamond Vison yerine yağmurda daha iyi olacağını düşündüğüm için crystal vision 4300k ampül taktım o bile daha beyaz yanıyor.Ambalajlamada bir hata yapmış olabilirler.Diamond Vision 5000k ve xenona en yakın renk olması lazım.
Bnde anlamadim nasil oldu.Photon 6000k taktım sonra o gayet iyi çıktı.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hasan Bey  sorun var mı ampullerde forumlarda ömrünün kısa olduğu yazıyo durum nedir acaba? uzun yolda yarı yolda bırakmaz değilmi taksak?? philips mi alsam acaba onun ömrü daha uzun sanırım fiyat biraz tuzlu ama